Metų archyvas: 2015 m.

Probelmos užsienyje – problemos ir Lietuvoje

Ponia Eglė (tikrasis moters vardas man žinomas) sako, kad dokumentų vertimai jau yra tik kaip uogelė ant torto viršaus, palyginti su viskuo, ką moteriai teko iškęsti per pastarąjį pusę metų. Automobilio avariją Švedijoje patyrusi moteris pateko kaip į užburtą ratą – prasidėjo nesibaigiantys popierių siuntinėjimai, vertimai į švedų kalbą, advokatai, teismai…

Iš pradžių nesuprato, į ką įsipainiojo

Kas verčia tekstus?Eglė ir dabar puikiai prisimena tą snieguotą naktį Švedijos kelyje, kai ji, sėdėdama už vairo, pateko į avariją. Jos kaltininkas buvo kito automobilio vairuotojas. Eglė sako, kad jai tada niekas nerūpėjo, ji galvojo, kad žus. „Žinau, kad buvo tiesiog labai ramu. Dar pagalvojau – na va, mirsiu, o šiaip turėjau tokį visai įdomų gyvenimą. Iš tiesų, yra kažkas, dėl ko matyt mirtis pati žmogumi pasirūpina ir jis visgi miršta laimingas. Nes tada nei apie vaikus, nei vyrą negalvojau, nei apie šimtus dalykų, kurie sukels rūpesčių kitiems. Tiesiog galvojau – na va kaip geriau, bus mažiau problemų, o dar ir malūnsparniu paskraidysiu. Nes mane skraidino į ligoninę. Tik vėliau, kai man prisiskambino dukra, ėmiau galvoti apie šeimą. Tada kitą dieną po operacijos toliau miegojau. Man atrodo tik trečią dieną ėmiau galvoti apie teisinius dalykus. Paaiškėjo, kad kaltininkas net neturėjo vairavimo dokumentų. Galvojau tada, kad greitai atsistosiu ant kojų ir eisiu toliau dirbti. Tačiau trauma mane palaužė – po trijų savaičių su dukros pagalba grįžau į Lietuvą“, – prisimena Eglė. Tada moteris net neįtarė, kaip ilgai užtruks tiek sveikimas, tiek popierių tvarkymas.

Prasidėjo biurokratijos ratas

Skaityti straipsnį “Probelmos užsienyje – problemos ir Lietuvoje” »

Nepamirštama kelionė į Varšuvą

Keliaujame į VaršuvąNiekam ne paslaptis, kad kelionė automobiliu ar autobusu bus maloni tik tada, jeigu viduje deramai veiks oro kondicionieriai. Ypač, kai kalba eina apie autobusą, kai jame yra daug žmonių. Palyginsiu kelias patirtis, kaip skiriasi kelionės autobusais ir kokie oro kondicionieriai bei kiti privalumai džiugina keleivius.

Vietinis šalies transportas

Pirmiausiai norisi prisiminti vietinius šalies autobusus, važiuojančius iš vieno miesto, į kitą. Nėra taip jau blogai – karštą dieną paprastai čia veikia kondicionieriai, kažkokiu būdu tuo pačiu metu sugeba būti net ir langai atidaryti. Problemos prasideda tada, kai visą kelią didžiausiu garsu groja kažkokia siaubinga muzika, kurios negali pakęsti, o užgrojus mėgstamiausiam vairuotojo Sveikinimų koncerto hitui, garsas dar labiau padidinamas, kad visi važiuotų linksmiau. Blogai ir tai, kad neveikia tualetas, o, kai nori juo pasinaudoti, tada turi reikalauti, kad sustotų.

Trečiųjų šalių autobusai

Skaityti straipsnį “Nepamirštama kelionė į Varšuvą” »

Požiūris į psichologą

Lietuvoje dar prieš penkias dešimtis metų psichologų nebuvo, kai žmogus norėdavo pasikalbėti apie „sielos reikalus“, tai eidavo pas kunigą. Dabar mažai kas eina pas šiuos šventikus, tačiau psichologas internetu ar kabinete dirbantis dažnai vadinamas ir kunigu, ir gydytoju viename asmenyje. Tačiau vis dar tebėra daug visokių stereotipų, susijusių su psichologu ir jo darbu. Kalbamės su psichologe Egle ir prašome pasidalinti mintimis apie tai, kodėl psichologas internetu ar klinikoje dirbantis vis dar vertinamas nevienareikšmiškai.

Ko paprastai žmonės tikisi iš psichologo ir ar jų lūkesčiai išsipildo?

Psichologo paslaugosSakyčiau, visi ateina su tuo pačiu tikėjimu – kad pasidarys lengviau. Tačiau labai svarbu psichologo darbe yra ir pati eiga, kaip ta psichologinė pagalba pasiekiama, ką reikia daryti, kad pasijaustum tikrai geriau. Tad, pavyzdžiui, vieni suvokia, kad turint bėdų nėra kažkokio vaisto stebuklingo, kada per valandą gali viską išspręsti. Visą gyvenimą keičiantys dalykai neatsiranda taip lengvai, pirmiausiai reikia pasistengti pačiam sau padėti. Psichologas yra ne magas, o labiau kažkoks veidrodis, kuriame tu gali pamatyti pats save iš tų pusių, iš kurių nematei, ir pabandyti suprasti, kur čia slepiasi ta netvarką, ką reikia keisti, ką reikia daryti, kad viskas būtų gerai. Iš tiesų, psichologinė pagalba gali trukti ir pusę metų, ir metus, kol žmogui tikrai pagerėja. Kartais jis net gali nesuprasti, kad jam pagerėjo, nes gal psichologas tiesiog padeda suvaldyti augančią problemą, išlaikyti ją tame pačiame lygyje. O kartais pagerėja ir per dvi konsultacijas. Tada išgelbėtas žmogus psichologą rekomenduoja ir kitiems – ir atsiranda toks klaidingas požiūris, kad psichologas neva ims ir labai greitai padės. Kai to nenutinka, nes kiekvienas atvejis individualus, mes gauname iš pacientų pylos.

Skaityti straipsnį “Požiūris į psichologą” »

Vėlinės kviečia susimąstyti

Kai kapuose nušvinta paminklai, kai daugybė žmonių atvyksta į kapines, kai prie kapų stovėjimo aikštelės netyla trinkčiojančių automobilių durelių, kai į prekybos centrus atvežama krūvos žvakių ir dirbtinių gėlių – ateina rudens šventės. Šventėmis paprastai vadiname malonius ir džiugius dalykus, taigi, Vėlines gal labiau reikėtų vadinti ne šventėmis, o kažkokiais paminėjimais. Iš tiesų, net jeigu neturite daug mirusių artimųjų, ateina laikas, kada Vėlinės vis tiek pakviečia susimąstyti…

Gyvenimo laikinumas

Kapaviečių įrengimasJeigu jau per Vėlines užklydote į kapus, tai susimąstote ne tik apie tai, kiek metų tam paminklui, bet ir – kiek metų kaip jūs jau esate ant šios Žemės, ir kiek dar tų metų praeis. Vienus žmones tokios šventės veikia itin stipriai, kiti jas priima ramiai. Tai tampa tam tikru atsvaros tašku, nes prisimeni, kiek jau žmonių išėjo Anapilin, o gal tiesiog į niekur, į amžinybę. Prisimeni ir patį šiurpiausią dalyką, tikrai tokį, už kurį baisesnių jau nėra, tokį, prieš kurį visiškai viskas nublanksta – mirtį, savo mirtį. Pasaulis pažengė neapsakomais toliais į priekį, daugybę dalykų suprato, išsiaiškino, sužinojo, o paties svarbiausio – ne. Kas mūsų laukia po mirties, ar kas nors išvis laukia, ar tai, ką vadiname „mumis“, vadiname teisingai. Kiek labai mes esame pasaulio centrai, o kiek tik nereikšmingos detalės? Klausimų, vaikštant Vėlinių naktį po kapines, gali kilti labai daug. O atsakymų rasti nepavyks. Vos tik žmonės ėmė mąstyti, pradėjo aiškintis šią dilemą, tačiau atsakymų kol kas į ją dar nėra, ir negali žinoti, kas iš tiesų laukia. Aišku, jei tokie pamąstymai svetimi, tai Vėlines galima tiesiog praleisti, ir eiti iškart prie amerikietiškojo Helovino, kai su moliūgu ant galvos ir raganos suknele gali eiti linksmintis į barus.

Estetiškas reginys

Skaityti straipsnį “Vėlinės kviečia susimąstyti” »

Produktų ženklinimas – vienas svarbiausių naujos prekės populiarinimo aspektų

Paženklinti produktaiŠiais laikais nemaža dalis žmonių svajoja įkurti nuosavą verslą, generuoja naujas idėjas, ko galėtų reikėti šiuolaikinei visuomenei, kokios paslaugos ar daiktai galėtų tapti populiariais bei perkamais, kuomet tiek daug naujovių yra išrandama kiekvieną dieną. Tik keletui žmonių pavyksta sukurti išties originalius naujus produktus bei juos išpopuliarinti jau daug konkurentų turinčioje rinkoje. Vienas iš svarbių komponentų, kuomet yra kuriamas naujas itin perkamu galintis tapti daiktas ar prietaisas – produktų ženklinimas. Ne paslaptis, jog šiais laikais tenka būti itin išrandingu, norint patraukti pirkėjo dėmesį – parduotuvių lentynos yra pilnos nuolatinius pirkėjus jau turinčių prekių, todėl tenka apgalvoti daugybę būdų, kuriais būtų galima naują produktą reklamuoti, suteikti jam patrauklią išvaizdą. Būtent dėl pastarosios priežasties produktų ženklinimas yra itin svarbus, norint sukurti ne tik aukšta kokybe pasižymintį, bet taip ir atrodantį produktą, kadangi potencialus pirkėjas visų pirma mato ne ką kita, o įpakavimą, etiketes, pakuotės dizainą.

Norint padaryti naują produktą populiariu, visų pirma reikia sukurti itin patraukų, akį traukiantį pavadinimą, spalvų derinius, kruopščiai apgalvoti, kaip ši prekė atrodys vizualiai, stovėdama lentynoje. Tuomet galima imtis darbo bei svarstyti, ar etikečių spaudinimo, ženklinimo paslaugos bus užsakomos, ar bus perkami tai galintys padaryti įrenginiai. Pirmasis atvejis yra tinkamas kuomet naujų produktų dar nėra daug, norima išbandyti, ar jų pasiūlos idėja pasiteisins, sudomins vartotojus, taigi, šis būdas yra mažiau rizikingas, kadangi nėra investuojama į didelį bei dažnai brangų įrenginį, skirtą masinei daugybės etikečių gamybai. Vis dėlto, jei produktas yra itin originalus, jau tapęs populiariu ar jo kopijų yra gaminama daug – gamintojui yra aktualu įsigyti įrenginius, galinčius spaudinti etiketes, užrašus, klijuoti lipdukus ant naujų produktų. Tokiu atveju produktų ženklinimas tampa kūrybišku procesu, kadangi pasirinktas etiketes galima bet kada pakeisti, koreguoti, tobulinti bei siekti pačių geriausių rezultatų vizualizuojant produktą.

Skaityti straipsnį “Produktų ženklinimas – vienas svarbiausių naujos prekės populiarinimo aspektų” »

Slidinėjimas – pramoga ir sportas

Pramogaukite kalnuoseNors kai kurie žmonės į slidinėjimą žiūri labai skeptiškai, nederėtų daryti išankstinių išvadų ir susidaryti tvirtos pozicijos visko neišbandžius savu kailiu. Būtent todėl raginame perskaityti šį straipsnį visus tuos, kurių galvose kirba idėjos apie slidinėjimą tačiau jie vis dar nesiryžta ir negali susidaryti vienareikšmės nuomonės apie šį laisvalaikio praleidimo būdą.

Svarbiausia – saugumas

Tikriausiai didžioji dauguma visų žmonių, kurie norėtų pabandyti slidinėti bet niekaip neišdrįsta, yra saugumas. Žiniasklaidoje vis pasirodo pranešimai, jog slidinėjant susižeidžia ar net žūsta įvairūs žmonės. Kaip bebūtų, nereikėtų išsigąsti skambių antraščių ir į visas nelaimes žvelgti paviršutiniškai. Verta paminėti, kad slidinėjimas yra nesaugus sportas tik tuo atveju, jei yra nesilaikoma taisyklių. Tai reiškia, kad dėl didžiosios daugumos traumų yra kalti būtent žmonės, kurie nepaiso saugumo reikalavimų ir pervertina savo jėgas.

Jei esate tik naujokas ir ant slidžių vis dar nesijaučiate stabiliai, jums nebūtina pasileisti nuo Alpių viršūnių. Kiekviename slidinėjimo kurorte yra specialios trasos pradedantiesiems – tiesa, jose nepatirsite labai daug adrenalino, tačiau pramoksite taisiklingai slidinėti ir sumažinsite traumų tikimybę iki minimumo.

Skaityti straipsnį “Slidinėjimas – pramoga ir sportas” »

Kam parduoti mišką geriausia kaina?

Miško pirkėjų paieška kartais trunka kur kas ilgiau nei norėtųsi, ir tuomet, kada pirkėjų nepavyksta rasti gana ilgą laiką, miško kaina yra mažinama. Paprastai pardavėjai nori to išvengti, tad tenka pagalvoti apie tai, kam būtų palankiausia parduoti mišką.

Nors kartais manoma, kad geriausia būtų susirasti pavienių miško pirkėjų, nes tikimasi, kad jie pasiūlys geriausią kainą, tačiau praktika rodo ką kita: kur kas palankiau parduoti mišką juos superkančioms įmonėms, ir visada galima rasti tokias bendroves, kurios galėtų pasiūlyti pačią palankiausią miško kainą.

Paieška galite pradėti internetinėje erdvėje, ir pagal tam tikrus raktinius žodžius, pavyzdžiui, superkame mišką, miško supirkimas, ir t.t. labai greitai galėsite atrasti tokias įmones, kurios galėtų nupirkti parduodamą mišką, ir beliks tik palyginti, kokia bendrovė galėtų pasiūlyti pačias palankiausias miško supirkimo sąlygas.

Parduodamas miškasInternetiniuose tokių bendrovių puslapiuose visada galėsite rasti gana nemažai informacijos apie miško pirkimo sąlygas, ir labai greitai galėsite sužinoti, kokia miško kaina gali būti pasiūlyta už jūsų parduodamą miško sklypą. Čia paprastai yra suteikiama galimybė užpildyti trumpą anketą, ir labai greitai galėsite sulaukti atsakymo, už kiek gali būti nupirktas jūsų miškas.

Skaityti straipsnį “Kam parduoti mišką geriausia kaina?” »