Energetinio naudingumo sertifikatas: dažniausiai užduodami klausimai

Energetinis naudingumo sertifikatas reikalingas tam, kad būtų nustatytas sunaudojamos energijos kiekis apšildyti tam tikrą pastatą. Sertifikatas reikalingas tais atvejais, kai norite savo namą išnuomoti arba parduoti – potencialiems klientams svarbu, kad būstas būtų įsigytas geriausia kaina, o taip pat ir tai, kiek ekonomiškas yra jo apšildymas. Gana dažnai iškyla įvairių klausimų apie šį sertifikatą, taigi, pabandysime į juos atsakyti:

Energetinio naudingumo sertifikatasAr būtina atlikti šiuos skaičiavimus, jei norime parduoti butą? Paprastai energetinis sertifikatas standartiniams butams išduodamas toks pats, nes energetinio naudingumo klasė yra labai žemas. Sertifikatą galite išsiimti paprastesne tvarka, tačiau, jei manote, kad energetinio naudingumo klasė yra aukštesnė, galite atlikti šiuos skaičiavimus. Jei bus nustatyta, kad energetinė klasė yra pakankamai aukšta, butą galėsite parduoti didesne kaina – potencialiems pirkėjams tikrai rūpi ir tai, ar buto išlaikymas bus pakankamai ekonomiškas.

Per kiek laiko atliekami energetinio naudingumo skaičiavimai? Tai, žinoma, priklausys nuo to, kokio sudėtingumo sertifikuojamas pastatas. Skaičiavimai gali trukti ir kelias valandas, ir visą dieną, tad gana sunku būtų vienareikšmiškai atsakyti.

Ką reiškia raidės, žyminčios naudingumo klasę? Energetinis naudingumas žymimas raidėmis nuo A iki G. A klasė parodo, kad energijos sunaudojamas kiekis yra labai nedidelis, o G – kad energijos sueikvojamas kiekis nėraekonomiškas.

Kokia sertifikavimo kaina? Tai priklausys ir nuo pastato sudėtingumo, ir nuo jo kvadratūros. Jei pastatas gana didelis, sertifikavimo kana už kvadratinį metrą kainuos pigiau.

Kaip užsisakyti tokias paslaugas? Šiandien tai padaryti itin paprasta. Jums tereikia susirasti įmonę, kuri teikia tokias paslaugas, ir užsisakyti sertifikavimo paslaugas. Tai galite padaryti niekur neidami iš namų – tiesiog internetu.

Kaip viskas vyksta? Jums reikės pasirašyti sutartį, ir po to, kai bus patikrinti reikalini dokumentai, galės būti pradedami skaičiavimai.

Kodėl reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas? Pagrindinė jo funkcija yra tai, kad nustatytas aukštos klasės energinis naudingumas leidžia savo būstą parduoti brangiau, o apie tai svajoja kiekvienas, norintis parduoti savo būstą. Be to, kai bus nustatyta energinio naudingumo klasė, jums bus pateikiami siūlymai, kaip naudingumą padidinti, taigi, tai tikrai bus naudinga jums.

Kiek laiko galioja šis sertifikatas? Jo galiojimo trukmė – iki 10 metų, ir vėliau pastatą tenka sertifikuoti iš naujo.

312
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *