Ką sutaupysite, nepirkdami naujos įrangos

Svarstote, kas geriau: skalbimo mašinų remontas ar nauja buitinė technika, nauja skalbimo mašina? Mes nuolat gyvename pirkimo maratone, ir tą maratoną mums diktuoja reklama. Tačiau iš tiesų galėtume pirkti daug mažiau, vartoti atsakingai ir visiškai laiku bei protingai pasirinkti dalykus, kurių mums reikia. Protingas žmogus neišmes iškart skalbimo mašinos į šiukšlyną, jeigu ji prastai veikia, o bandys ją sutaisyti.

Tausoti nusipirktą buitinę techniką

Mašinos skalbimuiTačiau pažiūrėkime, ką tas pats protingas žmogus padarys iki tol, kol jam ta skalbimo mašina dar nebuvo sugedusi. Visų pirma, jis jau nusipirkęs naują skalbimo mašiną, ją tiesiog tausos. Juk tai daiktas, kurį nusipirkai, daiktas, kurio tau reikia, kad galėtum tvarkingai gyventi, kad galėtum išsiskalbti drabužius. Daiktai yra brangūs, mes nuolat perkame juos vienokius ar kitokius ir visuomet daug geriau, kai galime nusipirkti tokius, kurie mums tarnautų dar ilgai. Ką reiškia tausoti skalbimo mašiną? Neskalbti per dažnai, ar skalbti specialiais būdais? Iš tiesų, tausojant skalbimo mašiną, svarbu skalbiant naudoti vandens minkštiklį, kuris sumažintų kalkių susiformavimą mechaninėse konstrukcijose. Taip pat patalpoje reikėtų palaikyti tinkamą temperatūrą ir sausumą. Ir apskritai viską reikėtų daryti pagal tai, kas parašyta skalbimo mašinos instrukcijose.

Sugedus – remontuoti, o ne pirkti

Dar vienas dalykas – vertėtų sugedus skalbimo mašinai iškart ieškoti meistro. Ne palaukti „kol dar skalbia, bet negręžia“ ir kreiptis pas meistrus vėliau, o iškart, vos tik pajutus, kad kažkas negerai, kviestis meistrą. Kam to reikia? Ar ne per didelės išlaidos? Klausiate. Kaip ir visi pasaulyje griūnantys dalykai, skalbimo mašinos padėtis tik blogis, jeigu ji sugedo. Nėra jokios tikimybės, kad sugedę dalykai pasitaisys savaime, bet yra daug šansų, kad dėl vieno sugedusio dalyko ims gesti ir kiti, arba kiti ges dėl to paties faktoriaus, dėl kurio sugedo ir pirmasis. Tad, kai tik pastebėsite, kad kažkas neveikia, kreipkitės į meistrą, ir jūs ne tik sutvarkysite tą vieną defektą, bet ir užkirsite kelią kitoms skalbimo mašinos būsimoms problemoms.

Rinkti dovanojamus, atiduodamus daiktus

Ką dar daryti, norint, kad sutaupytumėte, gyventumėte protingai, tačiau turėtumėte viską, ko jums reikia? Žmonės be galo dažnai išmeta arba dovanoja jiems nereikalingus daiktus. Dažniausiai nori, kad kas nors atvažiuotų pasiimti, tačiau šiaip dovanoja ir tiek. Tad ir skalbimo mašiną, jeigu tokios neturite, galite gauti dovanų, tik gal reikės ką nors pasitaisyti.

508
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *