Kas yra kadastriniai veiksmai?

Kadastrinės paslaugosTam tikrose situacijose kadastriniai veiksmai padeda išspręsti nesutarimus dėl žemės padalijimo, sužinoti tikslius matavimus, įvertinti žemės ir teritorijos padalijimo informaciją. Kokias paslaugas apima kadastriniai veiksmai?

Kaimo plėtros žemėtvarkos projektų rengimas

Kaimo plėtra – dalykas, labai svarbus Lietuvos visai ekonomikai ir ūkiui. Nesame šalis, kurioje būtų naftos ar skalūnų gręžinių, neturime savų kolonijų. Tad mūsų ekonomikos variklis vis dar yra žemės ūkis, arba bent jau žemės ūkis sukuria tikrai nemažai bendro vidaus produkto. Dėl to svarbūs tokie kadastriniai veiksmai kaip kaimo plėtros projektų rengimas. Dažnai ūkininkai gali pasinaudoti įvairiomis paramos galimybėmis tiek iš valstybės, tiek iš ES lėšų. Tačiau, kaip ir visam kitam pasaulyje, pirmiau tam reikia turėti tinkamus dokumentus. Tad žemėtvarkininkų su kadastriniais matavimais čia tikrai prireikia.

Pastatų ir statinių kadastriniai matavimai (inventorizacija)

Klausimas, kuris pastatas yra legaliai pastatytas, kurio teritorija kam priklauso, ar pastatas turi leidimą kažkur stovėti – tai iš tiesų svarbios temos, kurios liečia daug ką iš mūsų. Jeigu norime gyventi teisingai, turime pasirinkti, kad visi mūsų su žeme ir statybomis daromi veiksmai būtų legalūs. O tą legalumą iš tiesų ir užtikrina tinkamai sutvarkyti popieriai. Tad jeigu jūs norėtumėte nugriauti nelegaliai stovintį teritorijoje pastatą, susitvarkyti savo sklypo inventorizaciją arba turėti tikrai tinkamą savo namo bei sklypo bylą, jums taip pat prireiktų šių paslaugų žemėtvarkos skyriuje.

Sklypų padalijimai

Vienas didžiausių ir iš kartos į kartą perduodamų ginčų žemėje – dėl žemių padalijimo. Žemės matavimas ir padalijimas reikalingas bei aktualus ir šiais laikais, kadangi žemę kartais patys nepasidalina net artimiausi kaimynai.

Sklypo paskirties keitimas

Jauni žmonės, svajojantys apie savo nekilnojamą turtą, dažnai pasižvalgo sklypų, pardavinėjamų miestuose ir aplink juos. Tačiau dažnai paaiškėja, kad nors sklypas ir yra kažkokioje visai patrauklioje vietoje, tačiau galbūt neatitinka to sklypo paskirtis. Gal jis skirtas tik prekybiniam naudojimui, ūkinės paskirties ir kt. Jeigu norime gyventi ir statytis namus, sklypas ir turi būti gyvenamosios paskirties. Tad ir čia prireikia įvairių kadastrinių matavimų bei dokumentų tvarkymo.

493
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *