LED apšvietimas: ką turėtumėte žinoti?

LED šviestuvai – tai pati naujausia, sparčiai populiarėjanti apšvietimo technologija. Ją galime sutikti biuruose, pramoniniuose, komerciniuose pastatuose, ši apšvietimo rūšis vis dažniau pritaikoma ir kuriant namų interjerą. Didelio populiarumo LED apšvietimo sistemos sulaukė dėl daugelio priežasčių, tačiau prieš pradedant jas vardinti, reikėtų išsiaiškinti, kas gi yra LED šviestuvai, kokiu būdu iš jų atkeliauja tokia kokybiška šviesa, ir kodėl jie geresni už įprastas kaitrines ar fluorescencines lemputes?

Šviesos diodai – kas tai?

Šviestuvas ant laidoLED apšvietimas atsirado tuomet, kai buvo sumanyta šviesos šaltinių gaminime panaudoti šviesos diodus. Šviesos diodai – tai puslaidininkis prietaisas, kuris elektros srovę paverčia į šviesą. Nors iš pradžių buvo naudojami kaip indikatoriai įvairiuose prietaisuose, ilgainiui jie tapo moderniomis šviesos diodų lempomis.

Nors šviesos diodams pagaminti reikalingos puslaidininkinės medžiagos, paprastai jos veikia dirbtinio šviesos generavimo pagalba. Gaunamų šviesos bangų spalva, ryškumas bei srauto pasiskirstymas priklauso nuo energijos, kuri išspinduliuojama vykstant rekombinacijai.

Įdomu tai, jog baltą šviesą galima išgauti tik maišant skirtingas spalvas. Kad būtų išvengta įvairių šviesos šaltinių spalvų maišymo, LED šviestuvai ir jiems naudojami šviesos diodai gaminami pasitelkiant dalinę šviesos konversiją, esančią fosfore.

Kodėl LED šviestuvai naudingesni?

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl LED šviestuvai yra tokie populiarūs – mažesnės elektros sąnaudos, turinčios įtakos vartotojų išlaidoms, skiriamoms įvairioms patalpoms apšviesti. Pavyzdžiui, įsigijus LED apšvietimą, kuris turi judesio ar garso jutiklius, galite būti tikri, kad jis įsijungs ir išsijungs tik tuomet, kai bus panaudojamas. Taip išvengsite bėdų dėl netyčia paliktos šviesos ar paprasčiausio įpročio visus namus laikyti apšviestus vien tam, kad nereikėtų vaikščioti po skirtingus kambarius kontroliuojant juose sklindančią šviesą. Tai padės sutaupyti nemažai energijos išteklių, skiriamų apšvietimui vidaus ar kiemo teritorijoje sukurti.

LED šviestuvai ypač naudingi ir todėl, kad nebijo jokio aplinkos poveikio bei tinka itin drėgnų ar karštų vietų apšvietimui. Tad šį apšvietimą galite drąsiai montuoti vonios kambaryje, dušo kabinoje ar lauke. Tokios lempos neretai naudojamos ir norint apšviesti baseinus bei lauko fontanus.

510
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *