Odos ligos

Odos ligos sutinkamos gana dažnai, jomis serga tiek suaugę, tiek vaikai. Ligos gali bjauroti ne tik odą, ypač matomose vietose, kurių nedengia drabužiai (tai gali būti veidas, rankos ar kitos vietos), bet ir gali būti jaučiamas diskomfortas (perštėjimas, niežulys, tempimas) ar netgi skausmas. Odos problemos gali būti gana rimtos, nereikėtų į jas žiūrėti pro pirštus. Ligos pradžia gali būti mažai pastebima, tačiau nesiimant jokių veiksmų gali baigtis liūdnai. Kai kurios yra užkrečiamos odos ligos. Jas galite pasigauti viešajame transporte, bendro naudojimo patalpose, kontaktuodami su žmonėmis. Kai kuriais atvejais jų išvengti nėra lengva. Kai kurios odos ligos yra itin greitai plintančios. Nesunkiai vaikai gali užsikrėsti vieni nuo kitų mokyklose ar darželiuose.

Odos vėžys

Odos ligosŠis susirgimas yra piktybinis. Dažniausiai odos vėžys pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms. Moterų daugiau serga nei vyrų. Odos ligos bėrimas, palyginus su vėžiniais susirgimais, dažniausiai nėra pavojingi. Vos pastebėjus galimus piktybinio susirgimo simptomus būtina kreiptis į gydytoją, jokiu būdu nereikėtų delsti ir laukti, kol savaime praeis, ypač jei pokyčiai vis ryškiau matomi.

Odos vėžio simptomai:

  • Opos, kurias dengia gelsvos spalvos šašas.
  • Nelygi, gruoblėta oda.
  • Apgamas, kuris turi plaukelių.
  • Odos mazgas, kuris yra išopėjęs.
  • Dėmės ant odos, kurių dydis kinta, gali kisti forma bei spalva.

Pastebėjus nors vieną iš simptomų galite pasikonsultuoti su gydytoju. Onkologiniai susirgimai, kurie pastebimi pačioje pradžioje gydomi lengviau. Paprasčiau įmanoma pristabdyti ligos plitimą.

Internete pateikiamos odos ligos su nuotraukomis. Tokiu būdu suteikiama informacija vaizdžiai žmonėms apie ligas. Galite pamatyti (odos ligos nuotraukos), kaip atrodo vienos ar kitos ligos pažeista oda. Dažnai sutinkamas dermatitas. Tai uždegimas, kuris gali kilti dėl alergijos arba kitų priežasčių, dėl kurių įvyksta sudirginimas. Bene, nemaloniausios ir labiausiai diskomfortą sukeliančios yra veido odos ligos. Ši kūno vieta neuždengiama, nepadės drabužiai, o naudodami kosmetiką (pavyzdžiui, pudrą, maskavimo priemones) galite dar labiau sudirginti. Tokios odos ligos (kurios matomos ant veido) yra gana problematiškos, kiekvienas nori jomis kuo skubiau atsikratyti.

Odos ligos gali būti gana rimtos, netgi mažiausia dėmelė, pabėrimas ar šašelis gali būti signalu. Nereikėtų liesti nešvariomis rankomis, draskyti, nors daugeliui norisi tai daryti. Nesilaikant sterilumo išspaustas spuogelis gali pridaryti daug rūpesčių. Kai kurios odos ligos gali būti išvengiamos. Nereikėtų naudotis kosmetinėmis priemonėmis, kurios neaišku ar jums tinka, dažniau plaukite rankas bei laikykitės kitų higienos priemonių.

351
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>