Saugumas kelyje – padangų pasirinkimas

Šiomis dienomis vis labiau pastebima informacijos apie nelaimingus eismo įvykius gausa. Būtent tokie statistiniai rodikliai ne tik nuvilia bei kelia nerimą, tačiau ir verčia susimąstyti. Valstybė bei miestų ir rajonų savivaldybės nuolatos skiria lėšų kelių tvarkymui bei apšvietimo gerinimui, mat manoma, jog tai gali padėti sumažinti išaugusių nelaimių skaičius. Žinoma, tokia pagalba yra sveikintina, tačiau verta pripažinti, jog vairuotojai taip pat turi prisidėti prie prevencijos. Tai, jog kiekvienas vairuotojas privalo būti atidus bei dėmesingas kelyje, nėra naujiena, tačiau daugelis pripažįsta, kad kasdieninė rutina neretai išblaško net ir paties pareigingiausio vairuotojo dėmesį. Taigi, galima teigti, jog apie tai reikia pagalvoti kiekvienos, net ir pačios trumpiausios, kelionės metu. Dar vienas svarbus aspektas, galintis padėti sumažinti nelaimių skaičių – automobilių padangos. Šioje vietoje derėtų atkreipti dėmesį ne tik į tai, kada keičiamos žieminės bei vasarinės padangos, tačiau ir į pastarųjų būklę.

padangosVisuomenėje ir žiniasklaidoje dažniausiai akcentuojama žieminių padangų svarba, mat šaltuoju metų sezonu tenka susidurti su išskirtinėmis oro sąlygomis bei pavojinga kelio danga. Visgi, vasarinės padangos gali sukelti taip pat nemažai nemalonumų. Jei esate iš tų, kurie mano, jog vasarinės padangos protektoriaus gylis nėra svarbus – klystate. Ne veltui Lietuvos respublikos įstatymuose yra nurodyti specialūs reikalavimai. Nors vasarą mums ir netenka važiuoti per sniegą ar ledą, tačiau neretai susiduriame su grėsmingomis liūtimis. Pastarosios gali ne tik pabloginti matomumą, tačiau ir prailginti stabdymo kelią. Greičiausiai esate pastebėję, jog važiuojant per dideles balas, automobilis lyg praranda stabilumą, jis tarsi mėtomas. Visa tai yra drėgmės pasekmė. Tokios situacijoje automobilį valdyti yra itin sunku, na o žinant tai, jog lietuje kelio matomumas prastesnis, nenuostabu, jog ir stabdymo kelias pailgėja. Visa tai reiškia, jog kiekvienas vairuotojas turi būti ne tik atidus, tačiau ir pasirinkti kokybiškas padangas su bent minimaliu protektoriaus gyliu, Tik taip įmanoma sumažinti galimo eismo įvykio tikimybę.

Taip pat derėtų nepamiršti apsvarstyti klausimą, kada yra keičiamos padangos. Kaip žinia, Lietuvos įstatymuose yra nustatytos tam tikros datos, tačiau kiekvienas vairuotojas turi priimti jam tinkamą sprendimą. Neretai net ir po nustatytos datos lauke pasirodo šaltukas, kuris gali daryti įtaką stabdymo keliui. Jei tokioje situacijoje ant jūsų automobilio puikuosis naujos vasarinės padangos, tai neišgelbės situacijos. Taigi, jei atėjus padangų keitimo datai dar nėra pasibaigęs šaltukas, neskubėkite keisti padangų. Stenkitės tai daryti tik tada, kai būsite tikri, jog atėjo tinkama temperatūra bei laikas.

130
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *