Perka mišką: ką man reikėtų žinoti?

Šiandien vis dažniau perkamas miškas. Daug žmonių mano, kad tai – puiki investicija. Miškai – ne tik medienos šaltiniai, bet ir medžioklės vieta, todėl galimybių uždirbti tikrai yra. Vis dažniau internete galime išvysti skelbimų, kurių antraštė – perka mišką.

perka miškąDažnas, užsiimantis miškų pirkimu, siūlo ir kitas paslaugas. Pavyzdžiui, internete galime išvysti daugybę skelbimų: miškų kirtimas, medienos pervežimas ir t.t. Ne kiekvienas, perkantis medieną, turi galimybių savarankiškai ją atsivežti, todėl čia prireikia tokios gana specifinės paslaugos. Nors vis daugėja šildymo sistemų, kurioms nereikalingas kietas kuras, tačiau kieto kuro katilai vis dar yra gana populiarūs, todėl ir mediena vis dar yra gana paklausi. Tuo labiau, kad kieto kuro katilai yra tikrai ilgaamžiai, taigi, kieto kuro prireikia ilgam.

Vis dėlto, norint uždirbti iš medienos, reikėtų turėti gana didelį miško plotą, tačiau dauguma miškų avininkų teturi 3 ar 4 hektarus. Savaime suprantama, kad tokiame plotelyje medžių kiekis gana ribotas, todėl ir pelnas už medienos pardavimą ne toks ir didelis. Be to, norint, kad prekyba klestėtų gerai, kartais reikalingos ir papildomos paslaugos, pavyzdžiui, medienos pervežimas. Visai nedaug žmonių turi didesnius nei 50 hektarų miško plotus, todėl prekyba užsiima gana smulkūs pardavėjai.

Nors internete ir šmėžuoja daugybė skelbimų – perku mišką, ir gali susidaryti įspūdis, kad tai pelningas verslas, tačiau įstatymai gana griežti, kai kalbama apie miškų kirtimą. Kartais gali nutikti ir taip, kad įsigijus tam tikrą miško plotą, vėliau jis bus traktuojamas kaip saugoma teritorija, ir miško savininkas nebegalės kirsti medžių, o jei to nepaisys, baudos gali būti tikrai didelės. Deja, kartais miškas įregistruojamas kaip saugoma teritorija ir be miško savininko žinios, taigi, prieš perkant mišką reikėtų gerai apsvarstyti, ar nėra tokios galimybės, kad tai taps saugoma teritorija.

Nereikia tikėtis, kad pirktas miškas gali atnešti labai didelius pinigus. Paprastai vienas hektaras miško gali duoti apie 1 tūkstantį litų pelno, taigi, jei turite 3 ar 4 hektarus, tikrai nepavyks smarkiai pasipelnyti, juolab, kad už miško hektarą sumokėsite nuo 5 tūkstančių litų. Jei nusipirksite eglyną, jis gali būti retinamas po maždaug 10 metų, taigi, tiems, kurie nori greito pelno, miško pirkimas tikrai nėra pati geriausia idėja, tačiau norintiems investuoti – tai tikrai gana gera mintis.

260
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>