Trumpai apie SEO naujokams

SEO – tai specifinė darbo su paieškos sistemomis sritis, kurioje siekiama jūsų internetinį tinklalapį iškelti į pirmuosius paieškos puslapius. Anglų kalba SEO (search engine optimisation) verčiama kaip interneto svetainių optimizavimas paieškos sistemoms. Ir nors šis žodžių junginys iš pirmo žvilgsnio su tuo nesusidūrusiam žmogui atrodo nesuprantamai, tačiau viską galima paaiškinti labai paprastai. Taigi, SEO – tai tam tikra specialistų atliekamų darbų paketas, padedantis jūsų svetainę padaryti labiau matoma potencialiems klientams.

seo paslaugosTarkime, jei turite internetinį verslą, tačiau matote, jog jūsų konkurentų tinklalapiai dominuoja pirmuosiuose paieškos sistemų, tokių kaip google, yahoo, bing ir kitų puslapiuose, vadinasi jūsų konkurentai investuoja į SEO. Tai, jog manote esantys išskirtiniai ir turite sudarę tam tikrą klientų ratą dar nereiškia, jog internetinės svetainės ar parduotuvės dėka pasiekiate tiek, kiek galėtumėte. Tam įtaką daro jūsų svetainės vieta paieškos sistemose. Ir, deja, jums neužtenka į paieškos sistemos laukelį įvesti raktinius žodžius, kad pamatytumėte kurioje vietoje jūsų svetainė tarp toje pačioje srityje dirbančių konkurentų. Kadangi tam tikri kompiuteriniai nustatymai sąlygoja ieškomų rezultatų užfiksavimą (t.y., jei dažnai prisijungiate prie savo tinklalapio, kompiuteris atsimena jūsų veiksmus ir svetainę pateikia kaip prioritetinę paiešką), jūs negalite spręsti apie tikrąją svetainės poziciją paieškos sistemose. Taigi, seo paslaugos – vienas iš būdų sužinoti ne tik svetainės pozicijas, bet ir reikiamas priemones norimam rezultatui pasiekti.

Seo paslaugomis Lietuvoje užsiima kol kas tik nedaugelis seo specialistų. To priežastimi gali būti pernelyg didelės laiko sąnaudos, skirtos asmeniniam tobulėjimui, mat Lietuvoje šios srities mokymų vyksta labai mažai. Ir nors Lietuvoje tokių paslaugų pasiūla auga, tačiau kokybiškai dirbančių specialistų vis dar sunku surasti.

Seo paslaugos yra labai plati sritis. Aukščiau minėtas tinklalapio pozicijos išsiaiškinimas niekur nevestų, jei nebūtų sudaromas veiksmų planas, kurį galima būtų suskirstyti į du didesnius lygmenis ir daugybę mažų niuansų. Taigi, didieji darbų blokai vadinami vidiniu ir išoriniu SEO. Vidinis darbas su SEO susijęs su svetainės vidaus pritaikymu paieškos sistemoms. Kadangi kiekvienas tinklalapis turi savo vidinę struktūrą, darbas vyksta būtent ties ja. Žinoma, priklausomai nuo struktūros sudėtingumo, laiko užtrunkama atitinkamai daugiau arba mažiau.

Kitas darbo su SEO lygmuo – išorinis SEO. Dirbant ties juo imamasi platesnio svetainės pritaikymo paieškos sistemoms. Tai gali būti susiję su atgalinių nuorodų palikinėjimu, raktažodžių parinkimu ir darbu ties jais, taip pat straipsnių tinklo sudarymas ir daugelis kitų darbų, kurie ne šios srities žinovams būtų sunkiai suprantami. Tad jei nusprendėte iškelti savo svetainę į pirmuosius paieškų sistemų puslapius, pasidomėkite kaip veikia jūsų svetainės SEO ir ką reikėtų padaryti norint pagerinti esamą situaciją.

187
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *