Šiltnamiai pasiduoda ir nepatyrusių statybininkų rankoms

Šiltnamiai pasiduoda ir nepatyrusių statybininkų rankoms

Šiltnamiai pasiduoda ir nepatyrusių statybininkų rankomsNamo statybos – rimtas ir atsakingas žingsnis, reikalaujantis ne tik didelių finansinių išlaidų, tačiau taip pat ir atitinkamų kompetencijų ir patirties. Šiltnamiai ir jų statyba –paprastesnė veikla, tačiau suteikianti didelį pasididžiavimo savimi jausmą nuosavomis rankomis sukūrus šiokį tokį ( na ir kas, kad ne itin įspūdingą) statinį.

Visų pirma reikia nuspręsti, kokias statybines medžiagas ketiname naudoti. Tradicinės medžiagos – plėvelė ir stiklas. Tačiau tai yra tik sienų ir stogų danga. Negalime pamiršti ir kitų konstrukcinių dalių – pamatų ir karkaso.

1. Pamatai.

Ne visi šiltnamiai turi šią dalį, kadangi pastaroji tarsi „įpareigoja“, jog statinys ilgą laiką stovės toje pačioje vietoje. Visgi, jei norite stacionaraus pastato, apsaugoto nuo šalčio grėsmės (pamatus įkasus giliau) bei pavojų augalams (tarkime, kurmiai, žiurkės ar kiti kenkėjai), be pamatų tikrai neapsieisite. Jie gali būti betoniniai (tvirtesnis ir patvaresnis variantas) arba mediniai (ne tokie atsparūs gamtiniams veiksniams ir laikui, tad papildomai impregnuojami, lakuojami bei kitomis priemonės saugojami).

2. Karkasas (rėmas).

Mediena, aliuminis ar cinkuota geležis – medžiagos pasirinkimas priklauso ne tiek nuo jūsų norų, kiek nuo sprendimo, kuo šiltnamis bus dengtas. Akivaizdu, jog stiklas kur kas sunkesnis už plėvelę, tad ir rėmas turi būti kur kas tvirtesnis bei rūpestingai sukonstruotas.

Atkreipkite dėmesį:

  • Išsirinkus medieną, ją reikia papildomai apsaugoti nuo puvimo proceso.
  • Karkasas turi būti šviesios spalvos – kitu atveju jis itin įkaista. Vietos, kuriose danga liečiasi su rėmu, dėl aukštos temperatūros greičiau dėvisi. Negana to, karkasas sugeria daug šilumos, kuri turėtų patekti į vidų.

3.Danga.

Tiek stiklas, tiek plėvelė savo savybėmis yra tinkami augalų auginimui. Ką rinktis – jūsų sprendimas. Nuspręsti padės:

  • Kaina.
  • Plėvelė – žymiai pigesnis pasirinkimas.
  • Mobilumas.

Stikliniai šiltnamiai – daug sveria, tad jei planuojate keisti jų buvimo vietą, turėkite tai omenyje.

  • Atsparumas.

Abi medžiagos nėra itin atsparios išorės pažeidimams (smūgiams ir panašiai). Tiesa, stiklas kur kas tvirtesnis, tačiau jo taisymas – brangesnis.

Galite rinktis ir kitą variantą: plėvele dengti šonai, o stogas – stiklinis. 

308
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *