Televizorius ir vaikas

Jeigu pasidairytume internete, pamatytume, kad televizorių kainos Lietuvos parduotuvėse yra prieinamos visiems. Jeigu jūs negalite nusipirkti brangiausio televizoriaus, jeigu jums neįperkamas LED televizorius plačiaekranis, tuomet išsirinksite mažesnį ir paprastesnį televizorių. Taigi, net ir tie, kurio jie nenaudoja dažnai, dažniausiai turi namie šį įrenginį. O ką paprastai žmonės mąsto apie televizorių ir vaikus?

Stereotipas apie blogus įpročius

KainosĮdomus dalykas, kad tada, kai kalbame apie televiziją, visada sklando blogi stereotipai, siejami su vaikais. Neva sakoma, kad LED televizoriai per daug įtraukia, pripratina vaiką, ir jis nustoja interaktyviai kažką veikti, mokytis. Televizorius ir serialuose, meno kūriniuose vaizduojamas kaip neigiamas dalykas. Beveik visada sakoma, kad vaikams televizorių žiūrėti yra negerai, kad jie neturėtų to daryti, ir tai yra normuojama. Tačiau paklauskime savęs, kodėl žmonės taip neigiamai atsiliepia apie televizorius? Greičiausiai dėl to, kad neskiria laiko savo vaikams ir nesigilina, ką būtent jie veikia. Iš tiesų, televizija yra sukurta taip, kad joje naudingų dalykų rastų visos amžiaus grupės. Tiek suaugę, tiek ir vaikai. Juk kiekvienas protingas žmogus galėtų pasakyti, kad jis gali žiūrėti per televizorių tiek šlamštą, tiek kažką vertingo. Tad kas gi jums neleidžia žiūrėti kažko vertingo? O kas neleidžia vaikams pajungti kažką vertingo? Tą tikrai įmanoma padaryti, tik reikia skirti daugiau tam laiko.

Ankstyvasis mokymasis ir atokvėpis mamai – Baby TV

Vienas iš pavyzdžių, kada televizija vaikui gali suteikti puikius dalykus, naudą ir padėti mokytis – tai Baby TV ir kitų panašių televizijos kanalų skirtos programos. Juk ten taip pat gali būti parodyta labai daug šaunių mokomųjų dalykų. Mamos žino, koks nepakeičiamas pagalbininkas gali būti šis kanalas. Kada? Pavyzdžiui, tada, kai reikia pagaminti pietus, tačiau mažasis trijų metų sūnus domisi visa aplinka ir nuolat trukdo gaminti maistą. Sunku vienu metu ir žiūrėti vaiką, ir užsiimti namų ruoša. Tad įjungus kokį nors Baby Tv kanalą mes galime tuojau pat leisti lengviau darbuotis virtuvėje ar užsiimti kita veikla. Tokie vaikams skirti televizijos kanalai juos prikausto prie televizoriaus, o speciali jiems sukurta programa kartu juos ir moko. Pavyzdžiui, gali mokyti pažinti spalvas, skaičius ar ką nors kitą.

Pavojai vyresniame amžiuje ir jų kontrolė

O kas nutinka vyresniame amžiuje? Tada gali atsirasti pavojų, matyti tokius kanalus, kokie iš tiesų skirti suaugusiems. Juk vaikų smalsumui ribų nėra. Tad šioje vietoje jau tėvai turėtų padirbėti su savo vaikais

453
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *