Ūkyje verda gyvenimas

Kaip gyvenate jūs?Petro ūkyje net ir kitiems prastomis dienomis verda gyvenimas. Sukasi elektros generatoriai, saulės energija apšildo namus ir ūkinius pastatus, visose fermose nepaliaujamai eina darbai, mažame fabrikėlyje kepama duona ir bandelės, mėsinėje apdorojama mėsa. Tai – ne pats didžiausias ūkis, tačiau jis turi tiek daug visokių skirtingų grandžių ir jungčių, kad jis tampa tarsi kažkokiu modeliuku. Kaip kokiame Barbių namelyje gali rasti visus tikro namo ir tikro gyvenimo atitikmenis, taip čia, Petro name, gali rasti beveik viską, ko iš tiesų reikia.

Apsirūpina energijos tiekimu

Petras labiausiai didžiuojasi tuo, kad jo ūkyje yra elektros generatoriai ir saulės energijų moduliai bei celės. Ūkininkas sako, kad ateityje planuoja pasistatyti ir tuos vėjo malūnus, kurie sukasi ir iš arčiau grėsmingai atrodo.

„Seniau žmonės malūnus statė, kad grūdus susimaltų. Šiais laikais jau tenka statytis malūną tam, kad prisuktų daugiau energijos. Bet tai irgi yra svarbus dalykas, nes mes galime pastebėti, kad tradicijos tarsi grįžta. Su šeima juokėmės apie savo gaminamą duoną. Ar galėtume ant pakuotės nupiešti tą elektrą gaminantį malūną ir parašyti, kad čia „Petro malūnas – 100 metų tradicijos“. Na nes mano senelis turėjo malūną tik, kaip sakiau, jis malė miltus. Gal ir būtų galima, ir tai nebūtų ne tiesa, tik labai jau ciniška“, – juokauja linksmas ir smarkus ūkio savininkas.

Vyras sako, kad jam elektros generatoriai nėra pagrindiniai elektros šaltiniai, bet gali tarnauti kaip tam tikraalternatyva, jeigu atsirastų poreikis. „Dabar taip dažnai nutinka visokios kataklizmos. Žmonės tiesiog per vieną dieną papuola į pačius didžiausius pavojus. Man visai nesinori, kad ir aš į tokius papulčiau. Dėl to kažkaip stengiuosi savęs nesieti su tokiais baisiais įvykiais, bet kas tiesa, tas ne melas – noriu būti dėl visko tikras ir apsisaugojęs. Man tikrai nebūtų smagu galvoti ar žinoti, kad čia gresia kažkokie baisūs dalykai, o aš, būdamas šeimos vyras, net neturiu išsigelbėjimo. Jeigu ta klimato tarša padidės, jeigu saulės žybsnis bus, pasikeis elektromagnetinis laukas, jeigu karas – elektra gali dingti dėl įvairių priežasčių, todėl reikia pasirūpinti atsarga“, – sako Petras“.

Ir pjauna, ir sėja

Vyras rodo savo ūkį. Jis džiaugiasi, kad nors tai yra mikro ūkis, bet jame ir didelė įvairovė. Čia jis ir pasėja, ir nupjauna, ir iškepa. O ir gyvulius užaugina ir apdoroja.

421
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *