Vasara – stogų dengimo metas

Vos tik ima tirpti sniegas, stogo dengėjas Tomas tuojau pat pradeda sulaukti skambučių iš nuosavuose namuose gyvenančių arba stogo namelius turinčių gyventojų. Klausiama visko, ir koks yra teisingas stogo dangos pasirinkimas, ir kiek kainuoja pasidaryti lietvamzdžius, ir kokia stogo danga apgaulingai prasta, ir ką reikėtų žinoti apie plieninės stogo dangos ilgaamžiškumą. Tomas mielai atsako kiekvienam, o kartu ir ima registruoti netrumpą sąrašą darbų – užsakymų, kurie prasidės, vos tik atšils. Kalbamės su Tomu ir prašome papasakoti apie stogdengio kasdienybę.

Tomai, kaip suprantu, tu esi plataus profilio darbininkas. Kokių stogo dengimo darbų – užsakymų paprastai gauni daugiausiai?

VasaraNe visai tiesa, kad esu platau profilio stogo apdailos ir dengimo darbų meistras. Esu daręs viską – nuo lietvamzdžio, iki visiško stogo apskardinimo ir apšiltinimo. Tačiau dabar dirbu tik su dideliais projektais. Tokie smulkūs darbai kaip lietvamzdžiai ar palangės jau nebeįtraukiami į mano darbų sąrašą, šiuos darbus dažniau perduodu jaunesniems kolegoms, dar tik pradėjusiems tokį amatą. Tiesiog nebeapsimoka daryti smulkius darbus. Todėl ir užsakymai pas mane jau yra pagrinde tik viso stogo uždengimas.

Kokių stogų dažniausiai žmonėms reikia?

Paprastai visi yra girdėję apie plieninės stogo dangos ilgaamžiškumą, todėl norėdami funkcionalaus pasirinkimo, žmonės dažnai tai ir renkasi – plieninę stogo dangą. Tačiau tai labiau būdinga kaimuose esančių ūkinių pastatų, garažų, sodo namelių statyboms ir jų stogų perdengimams. Ten, kur gražūs gyvenamieji namai, vis kyla klausimas, koks yra teisingas stogo dangos pasirinkimas. Mat žmonės nori ir kad stogai būtų gražūs, ir kad ilgai išliktų.

Ir kas dažniausiai nugali, kokia stogo danga?

Pastaruoju metu populiaru bituminė stogo danga. Ji žmonėms yra patraukli ir dėl to, kad yra gana pigi, ir dėl to, kad gali pasiūlyti įvairių estetinių sprendimų. Taip, bitumas – tikras chameleonas stogų pasaulyje. Čia danga gali būti ryškios vienos spalvos, čia jau ji gali būti kažkokia kita. Galimi ir klasikiniai spalvų variantai, ir neįprasti (pavyzdžiui, ryškiai mėlyna). Be to, įvairi ornamentika leidžia sukurti visokias mozaikas. Kažkas gal nori imituoti čerpes, kažkam norisi dryžuoto vaizdo. Viskas yra įmanoma, kai pasirenkama štai tokia stogo danga. Taip pat populiaru yra ir skarda. Šiferis praradęs savo populiarumą, ir čia turbūt kaltas visas tas reikalas su asbestu. Dažnai žmonės jau nebežino, ar tikrai tame gerame šiferyje nėra asbesto, bijo, kad kas nors kada nors atras, kad ir jis kenksmingas, ir tiesiog apeina problemą iš tolo.

393
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>