gydytojas puras

Vaikų stovyklos tobulėjimui

Vaikų stovyklos Lietuvoje itin populiarios. Tėveliai gali rinktis iš daugelio pasiūlymų, o tai labai gerai, nes vaikai vyksta ten, kur labiausiai jie nori. Nesvarbu ar tai miegojimas palapinėse, ar dainavimas scenoje, juk vaikams svarbu turėti kuo daugiau žaidimų ir draugų.

stovyklosArtėjant vasaros atostogoms dažnai susimąstome ką veiks vaikai. Jei gyvename mieste, tai perspektyvų yra nedaug. Nesinori, kad visas atostogas vaikai praleistų kieme žaisdami su kaimynų vaikais ar sėdėdami namuose prie kompiuterio, ar televizoriaus. Stovykla – puikus būdas ne tik vaikui pailsėti nuo kasdienybės, bet ir išmokti bendrauti su kitais vaikais, mokytis naujų dalykų bei būti vienam be tėvelių priežiūros. Tai ugdo savarankišką asmenybę. O juk visi norime savo vaikams tik paties geriausio. Ruošiantis leisti vaikus į stovyklą reikia atminti, kad dažniausiai jos prasideda nuo birželio vidurio ir tęsiasi iki rugpjūčio pabaigos. Svarbu kuo anksčiau kreiptis, nes gali nutikti ir taip, kad norimu laiku jau nebus likę vietų. Taip pat labai svarbu pasirinkti norimą stovyklą. Jų yra pačių įvairiausių. Galima vaikus leisti į sporto ar stovyklavietės tipo stovyklą, kurioje bus indėnai ar kareiviai. Galima rinktis kūrybinę stovyklą. Šis pasirinkimas itin populiarus, nes skatinamas vaikų kūrybiškumas. Juk dažnai vaikai nori dainuoti, šokti ar piešti, o tokioje vietoje susirinkusi profesionalų komanda išmokys juos daugybės šių dalykų paslapčių. Tik nemanykite, kad jei jau tai kūrybinė stovykla, tai vaikai nuo ryto iki vėlaus vakaro dainuos ar šoks. Tikrai ne. Juk vaikai nori ne tik to, bet ir žaisti, bendrauti bei ilsėtis. Jiems organizuojamos įvairios rungtys, kad būtų smagiai praleidžiamas laikas ir skatinamas noras nugalėti. Taip pat vaikai mėgsta žiūrėti filmus, tad jiems rengiami filmų vakarai.

Vaikų stovyklos tinkamos įvairių pomėgių turintiems vaikams. Juos žavi miegojimas palapinėse, gatvės šokiai, tapyba, krepšinis ir daugelis kitų sričių. Tai puikus būdas padėti mažiesiems atrasti save. Be to, dažnai išmokti nauji dalykai neformalioje aplinkoje gerokai lengviau ir ilgam įsimena, nei, kad būtų išmokti mokykloje. Tai bus didelė nauda ir prireikus šiuos įgūdžius vaikas galės panaudoti ateityje.

Stovykla daugeliui vaikų yra puiki vieta bendrauti, sutikti naujų draugų ir turiningai praleisti laiką. Tuo pačiu skatinamas ir tobulėjimas. Vaikai prižiūrimi profesionalių darbuotojų, tad nerimauti nėra dėl ko. Tiek tėveliai, tiek ir vaikai bus laimingi stovykloje.