Ką gali atskleisti profesionalūs grunto tyrimai?

Galbūt planuojate individualaus namo statybą? Jeigu taip, tikrai yra daug ką apsvarstyti. Viena nepastebėta planavimo etapo dalis yra dirvožemio tyrimas arba grunto tyrimai. Jūsų dirvožemio būklė gali turėti stebėtinai svarbų vaidmenį statant namą (ypač pradiniuose etapuose), tačiau grunto kokybė ir savybės išlieka svarbios ir po jūsų namo statybos. Kokiais atvejais turi būti atliekami šie tyrimai?

Kodėl grunto tyrimai yra reikalingi naujiems namams?

Norint nustatyti dirvožemio sudėtį ir ar jis gali tinkamai paremti pamatą, reikia atlikti naujų namų dirvožemio tyrimus. Paprastai tai yra būtina statybos leidimo gavimo dalis.

Jei nustatoma, kad dirvožemis yra purus, lengvai suspaudžiamas arba pilnas sugeriančio molio, tai yra iššūkis, su kuriuo turime susidoroti. Žinoma, prasta grunto kokybė toli gražu nereiškia, kad negalite statyti ant to dirvožemio, bet tai reiškia, kad reikia papildomos pamatų atramos, nesvarbu, ar tai būtų platesni ar gilesni pamatai, ar pakeisti blogą dirvą.

Jei nenaudojamos papildomos pamatų atramos, dėl drėgmės kiekio išsiplėtus ir susitraukus gruntui pamatai gali įtrūkti ir byrėti. Kai taip nutinka, vienintelis sprendimas yra brangus pamato remontas.

Prieš net galvodami apie dirvožemio tyrimą, galite patys tyrinėti galimas vietas naudodamiesi specialiai išduotais geologiniais topografiniais žemėlapiais, senais topografiniais žemėlapiais iš vietos valdžios agentūrų ar kolegijų (ieškodami tokių objektų kaip upeliai ir upeliai), o vietos savivaldybė taip pat gali turėti ankstesnių dirvožemio tyrimų kopijas.

Kas atlieka dirvožemio tyrimus?

Dirvožemio tyrimus gali atlikti tik profesionalūs, atestatus ir kvalifikaciją turintys specialistai. Jie gali būti samdomi privačiai arba per architektą ar rangovą, kuris planuoja ir statys jūsų naujus namus. Šie specialistai dažniausiai turi statybos inžinieriaus išsilavinimą. Jie taip pat turi turėti licenciją konkrečioje valstybėje ir būti išlaikę inžinerijos pagrindų egzaminą ir turėti licenciją, kad atliekami grunto tyrimai būtų saugūs ir tikslūs.

Kada turi būti atliekami grunto tyrimai?

Dirvožemio tyrimai paprastai atliekami iškasus pamatą, bet prieš darant pamatus. Tačiau prieš pirkdami žemę taip pat galite paprašyti atlikti dirvožemio tyrimus ir pateikti raštu, kad jūsų pasiūlymas priklauso nuo to, ar nekilnojamasis turtas bus sėkmingai atliktas. Dirvožemio bandymai taip pat gali būti atliekami statybos proceso metu.

Svarbu pažymėti, kad grunto tyrimai pirkimo ir pradinio statybų etapo metu prieš įkasant žemę yra brangesni nei po to, kai sunkiasvorė technika jau iškasa pamatus.

Svarbu atkreipti dėmesį: jei prieš pirkdami žemę norite išbandyti naujo potencialaus nekilnojamojo turto gruntą, turite apie tai pranešti, kai pateiksite pasiūlymą dėl naujos namų svetainės. Tokiu atveju turėtumėte pateikti pasiūlymą dėl žemės ir į pirkimo sutartį įrašyti, kad dirvožemį išbandys licencijuotas specialistas. Tai reiškia, kad galite atsisakyti įsigyti nekilnojamąjį turtą pagal testo rezultatus be jokių nuobaudų ar pasekmių.

745
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *