Šildymas oras vanduo: kaip sutaupyti?

Šildymas oras vanduo tai šilumos siurbliai, kurie ima energiją iš oro ir perduoda šilumą į grindinę sistemą vandeniu arba į radiatorius.

Renovuokite pastatą ir pasinaudokite valstybės parama

Norint maksimaliai sutaupyti šildymui su šia sistema pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į namo sandarumą. Jeigu šiluma prarandama per langus ar sienas, teks diegti didesnės galios šilumos siurblį, kuris naudos daugiau elektros. Todėl senos statybos namą apšiltinkite, pakeiskite langus į sandaresnius. Nors renovacija reikalaus investicijų, tačiau sutaupysite ilgalaikėje perspektyvoje, be to, galite pasinaudoti valstybės parama remonto darbams ir šilumos siurbliams.

Parama šildymui oras vanduo teikiama kai pastatas yra senesnės nei 5 metų statybos, jame nėra centrinio šildymo, įdiegti neefektyvūs šilumos katilai ar krosnys.

Taigi, ar renovuotame, ar naujos statybos name reikėtų pasirinkti tinkamos galios šilumos siurblį. Tai padaryti gali padėti profesionalai, diegiantys oras vanduo sistemas.

Pasirinkite efektyvų šildymą oras vanduo

Kai pastatas gerai apšiltintas, reikėtų išsirinkti tinkamą šilumos siurblį. Ar jis bus efektyvus ir taupus nulemia kelios savybės:

  • našumas esant žemiausiai temperatūrai;

  • energinio naudingumo koeficientas (COP);

  • šilumos siurblio ilgaamžiškumas.

Šildymas oras vanduo bus ekonomiškesnis, jei įranga efektyviai dirbs esant žemai temperatūrai. Pavyzdžiui, kai kurie šilumos siurbliai išlieka efektyvūs tik iki -15 °C. Tačiau Lietuvos žiemomis šaltukas paspaudžia ir smarkiau, todėl verta pasirinkti įrangą, kuri išlieka efektyvi prie -20 °C ar -25 °C laipsnių šalčio.

Atkreipkite dėmesį ir į COP koeficientą, kuris parodo, kiek šilumos bus pagaminta iš 1 kW elektros, prie +7 °C temperatūros. Kokybiškos šildymo sistemos oras vanduo COP turėtų būti didesnis nei 4.

Jums pavyks sutaupyti pasirinkus ilgaamžius oras vanduo šilumos siurblius, kurių kasmetine priežiūra rūpinsis patyrę specialistai. Atliekant reguliarią priežiūrą kartą per metus pavyks išvengti gedimų. Geriausiai jai šilumos siurbliais rūpinsis įmonė, iš kurios juos pirkote. Rinkdamiesi, su kokiais pardavėjais bendradarbiauti atkreipkite dėmesį ne tik į įrangos kokybę, bet ir klauskite, ar galėsite kreiptis dėl šildymo oras vanduo gedimų ar techninio aptarnavimo.

726
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *