Ką reikia žinoti apie stogo dengimą?

Neabejotinai stogas yra viena iš svarbiausių namo konstrukcijos dalių, todėl daugelį domina tiek stogo darbu kainos, tiek ir medžiagos, kurios yra tinkamiausios stogui. Kaip pasirinkti tinkamai, kad stogas ilgai ir tinkamai atliktų savo paskirtį?

Čerpinė stogo dangaPopuliariausias pasirinkimas – čerpės. Taip, jos kainuoja brangiai, jei lyginsime su kitais pasirinkimais, tačiau jos labai atsparios nepalankioms oro sąlygoms ir gali nekelti jokių problemų daug metų nuo uždengimo. Be to, namo eksterjerui teikia prabangos įvaizdį. Norint, kad tokia stogo danga ilgai išliktų nepakitusi, reikia reguliariai atlikti samanų valymą, kurį galite atlikti tiek patys, tiek ir samdyti specialistus. Čerpės gali būti keraminės, bituminės, medinės ir t.t. Kiekviena iš šių medžiagų skirsis savo savybėmis ir kainomis.

Dar vienas populiarus pasirinkimas – metalinė stogo danga. Dauguma naujų pastatų dengiami būtent tokia danga, nes tai geras kainos ir kokybės santykis. Cinkuota stogo danga gali puikiai išsilaikyti 50 ar 70 metų. Tai ekonomiškas variantas.

Šiferio danga vis dar dažnai pasirenkama. Anksčiau buvo populiarus šiferis turintis asbesto, o dabar jis pakeistas į beasbestį šiferį. Tiesa, nors kaina nėra labai didelė, tačiau tarnavimo laikas nėra toks ilgas, o ir spalvų pasirinkimas mažas. Be to, spalvos greitai blunka.

Žinoma yra ir daugiau medžiagų, kuriomis galima dengti stogus, tačiau čia labiausiai pasirenkamos. Kiekvienas pirkėjas turi individualius poreikius renkantis stogo dangą. Vieniems svarbi kaina, kitiems spalva ar medžiagos. Be to, kartais nėra galimybės rinktis iš skirtingų dangų, nes, pavyzdžiui, namo projektas ar norimas eksterjero vaizdas reikalauja tam tikro pasirinkimo, pavyzdžiui, tinka tik keraminės čerpės. Viskas priklauso ne nuo vieno kriterijaus, todėl geriausia tartis su specialistais, kurie padės pasirinkti tinkamą stogo dangą.

Ne tik stogo danga domina pirkėjus. Svarbus klausimas yra susijęs su stogo dengimo meistrų pasirinkimu. Čia tampa aktualios stogo darbu kainos. Norėdami sužinoti geriausias kainas, turėtumėte kreiptis ne į vieną, o bent į du stogdengius ar stogų dengimo įmones. Tuomet pagal projektą jums bus paskaičiuota darbų sąmata. Gavę pasiūlymus, galėsite matyti, kuris pasiūlymas pigiausias. Tiesa, reikia vertinti ne tik pinigus, bet ir tai per kiek laiko bus atlikti darbai bei, kokie meistrai atliks darbus. Čia svarbu ne tik kaina, bet ir tai, kad stogdengiai turėtų daug patirties ir darytų viską taip, kaip priklauso.

569
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *