Kaip įsigyti tinkamą nivelyrą?

Šiais laikais daugelį darbų statybų sektoriuje ar geodeziniams darbams atlikti daugelis net neįsivaizduoja be nivelyrų pagalbos. Tam dažniausiai naudojami tam tikrą paskirtį turintys prietaisai, pavyzdžiui, atliekant statybų darbus praverčia lazeriniai nivelyrai. Kiekvienas darbas gali būti greitai ir tiksliai atliktas, tereikia žinoti, kad būtina pasirinkti tinkamus prietaisus.

Tikriausiai esame girdėję, kad vieni prietaisai yra geri, o kiti ne tokie geri. Iš tikrųjų viską lemia ne tik gamintojo kokybė, bet ir paskirtis. Pavyzdžiui, GPS prietaisai naudojami tam tikriems darbams atlikti ir jie netiks tiems darbams, kuriems jie neskirti. Taigi, ką reikia žinoti apie tinkamą prietaisų pasirinkimą?

Įrenginiai su GPSPirmiausia reikia rinktis tuos prietaisus, kurių paskirtis tinkama tiems darbams atlikti, kuriems jie ir yra perkami. Kai kuriais atvejais pirkėjai nežino kokių tiksliai prietaisų jiems reikia norint atlikti darbus, todėl dažnai klaidingai pasirenka ir įsigyja netinkamą. Pavyzdžiui, vidaus remonto darbams perka raudono spindulio nivelyrą ir vėliau stebisi, kodėl taip sunku su juo dirbti. O dirbti su juo sunku, nes jis paprasčiausiai prasčiau rodo lazerio liniją. Vidaus darbams geriausias pasirinkimas yra žalias spindulys, nes jis iki keturių kartų geriau matomas ir palengvina visus darbus, kurie atliekami patalpų viduje. Tuo tarpu lauko darbams atlikti lazerio spalva neturi didelės reikšmės, nes papildomai naudojamas imtuvas. Tiesa, jei reikia atlikti tokius darbus, kur reikalingas geras matomumas, tai pravers žalios spalvos spindulys. Toks pasirinkimas bus tinkamas atliekant tokius darbus, kaip, pavyzdžiui, fasadų montavimas.

Pasirinkimo sėkmė priklauso ir nuo to, koks lazerio tikslumas. Pavyzdžiui, lazeriniai nivelyrai turi skirtingą tikslumą ir tai tampa svarbu, kai reikia atlikti ypatingo tikslumo reikalaujančius darbus. Gali nutikti taip, kad pasirenkamas tinkamas nivelyras, tačiau nepasižiūrima į jo tikslumą. Taigi, jeigu reikalingas itin didelis tikslumas, tai reikia paieškoti labai tikslaus prietaiso. Kaip jau supratome, reikšmės turi ir tam tikros savybės. Pavyzdžiui, GPS prietaisai turintys skirtingas savybes gali būti panaudojami skirtingiems darbams atlikti.

Norint pasirinkti tinkamą nivelyrą, reikia atidžiai rinktis tinkamą prietaisą ir pasirinkti tinkamas jo savybes. Kartais pirkėjai renkasi ir pagal gamintoją. Tai nėra blogai, nes kai kurie gamintojai išsiskiria tuo, kad siūlo itin aukštos kokybės prietaisus. Žinoma daugelis kreipia dėmesį ir į kainą, tačiau pirmiau reikėtų skirti pirmenybę tinkamo prietaiso pasirinkimui pagal savybes, darbus, kuriems bus naudojamas ir kokybę.

575
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *