Rūšiuokime maišelius

Pakavimo maišeliaiNamuose nuolat kaupiasi įvairūs maišeliai. Tam, kad su jais būtų paprasčiau, verta juos rūšiuoti. Rūšiavimui pravartu pirmiausia viską suskirstyti į kategorijas. Į kokias kategorijas verta skirstyti maišelius juos norint tinkamai rūšiuoti.

Maišeliai su riebalais, trupiniais ir kt.

Pirmiausia tegul būna niekam netinkami maišeliai. Tai tie, kuriuose liko duonos trupiniai, tie, į kuriuos išsiliejo aliejus nuo silkės. Tie, kuriuose kažkas buvo ir paliko aiškius pėdsakus. Štai tokių maišelių jums iš tikrųjų nereikia, juos reikia tiesiog išmesti. Kodėl? Todėl, kad tai yra nebepanaudotini maišeliai. Jeigu jie iš tiesų pilni atliekų, juos metame į mišrų komunalinių atliekų konteinerį.

Maišeliai, kuriuos pasiliksime sau

Dabar galvojate – o visus kitus turbūt reikės išskirstyti į konteinerius ir rūšiuoti. Ne visai taip. Pagrindinė priežastis, dėl kurios parduotuvės turėjo atsisakyti nemokamų maišelių, tai buvo mintis, kad jie esą kenkia aplinkai, kai yra išmėtomi, ir kad kadangi jie nemokami, tai žmonės juos visur ir mėto. Tačiau tai nėra tiesa. Gerus maišelius žmonės dažniausiai pasilieka. Jeigu tai yra gražūs, plastikiniai firminiai krepšiai, žmogui yra malonu tokius gauti. Pavyzdžiui, perkant batus ar kokią kitą prekę parduotuvėje paprastai duodamas ir vardinis maišas. Taigi, būtent jis ir turėtų būti pasiliktas. Tokių mes neišmetame. Ypač tų, kurie yra pagaminti iš storo, gero plastiko, puikiai besilaikančio. Tas, kas amžių amžius irtų aplinkoje, iš tiesų ir neturėtų į ją patekti. Ilgaamžius dalykus reikia pasilikti sau ir juos ir naudoti.

Plastikiniai

Tačiau kai kurių maišelių jums visgi nereikės. Tarkime, tie greitai plyštantys plastikiniai maišeliai iš prekybos centrų. Jūs nė velnio jų nebenaudosite, jeigu juose yra kokia skylė. Tad juos reikėtų rūšiuoti ir mesti į plastikui skirtą konteinerį. Tiesa, Lietuvoje rūšiavimas priklauso nuo geros žmogaus valios ir reikalauja kone fanatiškų įsitikinimų. Mat konteinerių net miesto centre rūšiavimui skirtų nėra. Tad atliekas reikia nešti kažkur toli. Be to, nėra jokių baudų, jeigu nerūšiuoji. Nepamirškime ir popierinių maišelių – jie taip pat yra atliekos, kurios turėtų nukeliauti į savo vietą.

491
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *