Kaip tausoti rašalą

Kasetė spausdintuvuiKad spausdintuvo kasetės ištuštėtų kuo rečiau, tereikia šiek tiek pakeisti mąstymą ir atitinkamai pakoreguoti elgesį. Gyvename pertekliaus laikais, kai net sakydami, jog gyvename žemiau skurdo ribos, jaučiamės nieko neturintys, o iš tiesų turime per daug, ir vartojame visko per daug. Į namus kas dieną atkeliauja krūvos daiktų, prekių, pakuočių ir kitų dalykų. Pamąstyti apie tai, kad vartotume mažiau, pasistengti taupyti iš idėjos būti ekologiškiems – tai naujųjų laikų filosofija, kuri dar tik pamažu ateina į mūsų namus. Jūs taip pat galite prie jos prisidėti. Kiekviename žingsnyje galima elgtis sąmoningai. Net ir tokiuose niuansuose kaip spausdintuvo rašalo taupymas. Kaip tą padaryti? Štai keletas elementarių žingsnių ir patarimų.

Geriau pildyti kasetę, o ne pirkti naują

Visų pirma, reikia įsisąmoninti, kad spausdintuvo kasetės (rašalinės, o ne lazerinės) visuomet gali būti pildomos. Tai reiškia, kad jūs turite daugkartinio naudojimo daiktą, net jeigu gamintojas nurodė ir kitaip ir jums suteikė mintį, kad kasetė gali būti tik pakeista nauja. Tačiau jums reikėtų kasetę ne pirkti naują, o pildyti rašalu. Tą daro specialios įmonės, kurios užsiima spausdintuvų kasečių pildymu. Taip jūs sumokėsite mažiau, o gausite daugiau. Ir kartu pristabdysite kapitalizmo sūkurį, kadangi nereikės vėl pirkti naujo daikto ir į pasaulį vėl išmesti dar vieną atliekų dozę – seną plastikinę kasetę.

Spausdinti mažesniu šriftu

Kad patį rašalą taupytumėte jau spaudos procesuose, tereikia pakoreguoti nustatymus spausdinimui. Kai yra galimybė, spausdinkite mažesniais šriftais. Jeigu tai informacija, kurią skaitysite tik jūs, galite pasirinkti tokį šriftą, kuris geras jūsų regėjimui, ir daugiau jo nedidinti. Tačiau ir informaciją, kuri yra su savo standartais (pvz., bilietai, renginių programos) dažnai galima pamažinti.

Spausdinti šviesesniu raštu (ne ryškia juoda)

Visi spausdintuvai ir programos, iš kurių paleidžiate spaudą, turi is spausdinimo režimo nustatymus. Galite pasirinkti šviesiausią spaudą, kuri gali vadintis įvairiai, kad ir ekologiška spauda, ir tiesiog spausdinti taip, kad būtų dedamas mažesnis dažų sluoksnis, o dėl to, žinoma, susitaupytų rašalo.

Ištrinti nereikalingus paveiksliukus, nuotraukas

Kartais į mūsų spaudos maketą patenka visiškai nereikalinga informaciją, tad ją reikėtų pašalinti. Tegul spaudos makete nelieka kažkokių nuotraukų, paveikslėlių, reklamų. Jų būna kuomet nusiperkate bilietus į renginį. Su paprastomis vaizdo rengimo programomis, galima išimti tuos vaizdus. Tą galite padaryti net su Paint programėle. Išsivalyti spausdintuvą ir kasetę irgi gera idėja. Nespausdinti, kai tikrai nebūtina taip pat verta, jeigu, pvz., vietoje spaudos galima naudotis bilietu iš telefono.

559
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *