Paskola verslui – būdas reikiamų pinigų gauti čia ir dabar

Paskola verslui

Paskola verslui

Verslininkai, tiek steigdami, tiek ir plėtodami verslą, dažnai svarsto, iš kur gauti papildomų lėšų. Lietuvoje brangus tiek įmonės įkūrimas, tiek ir kiti verslo steigimo etapai, susiduriama su biurokratija ir kitomis „subtilybėmis“. Daugelio bankų ir kredito įstaigų siūloma paskola verslui – tikras išsigelbėjimas, tačiau riekėtų įvertinti visas aplinkybes, įvertinti, ar steigiamas verslas bus sėkmingas ir pelningas, ar pasiskolintąsias sumas pavyks atiduoti laiku ir su priaugusiomis palūkanomis. Šiandien, kai rinka visko tiesiog perpildyta, atrasti neišplėtotą verslo nišą ganėtinai sunku. Tačiau jei pasiseka – sėkmė beveik garantuota.

Viena iš siūlomų paskolų – tai investicinė paskola verslo klientams. Toks finansavimo būdas skirtas įmonėms, norinčioms plėsti veiklos mastus, įgyvendinti naujus investicinius projektus, operatyviai reaguoti į išaugusią paklausą bei investuoti į kitas verslo rūšis ar įmones. Ką reikėtų žinoti apie paskolas, šiuo atveju – investicines paskolas verslui? Pirma, jos suteikiamos laikotarpiui, ilgesniam nei 12 mėnesių. Paskola suteikiama trijų rūšių valiuta – litais, Jungtinių Amerikos Valstijų doleriais arba eurais. Ši finansavimo rūšis ne visai palanki pradedantiesiems verslininkams, kadangi reikia turėti užstatą, tačiau juo tapti puikiai gali ir naujai statomas objektas, perkamas sklypas, įsigyjamo verslo akcijos ir panašiai. Užstatu gali tapti ir banko sąskaitoje esančios lėšos, turimi vertybiniai popieriai, kiti finansinę galią turintys užstatai. Taip pat gali prireikti ir trečiųjų šalių garantijų, laidavimo bei užstatų, jei pačiam paskolos ėmėjui nėra galimybių pateikti užstatą.

Jei įkaičiamas apdraustas ar draustinas turtas, jis turėtų būti apdraustas bankui priimtinoje draudimo bendrovėje. Taigi paskola verslui išduodama tam tikromis sąlygomis ir aplinkybėmis. Beje, patys imantys paskolas verslininkai gali pasirinkti ir paskolos palūkanų rūšį. Palūkanos gali būti kintančios, tau yra nustatomos suteikiant kreditą ir keičiasi kas 3, 6 ar 12 mėnesių. Palūkanos gali būti ir fiksuotos, tai yra jos nustatomos prieš suteikiant kreditą ir visą kredito laikotarpį nekinta. Tai galbūt ir patogiau, nes iš anksto galima apskaičiuoti, kokias įmokas reikės mokėti. Na o kuris būdas yra pelningesnis Jūsų atžvilgiu, pasakys tik konkreti paskolą suteikianti įstaiga, pavyzdžiui, įmonė „Finasta“. Laikotarpį, kuriam pinigai skolindamiesi, pasirenka pats klientas. Taigi paskola verslui gali būti grąžinta praėjus ir metams, ir keliems, priklausomai nuo Jūsų finansinių galimybių. Jei pradžia ne tokia sėkminga, kaip paskolą paėmęs verslininkas tikėjosi, be vargo galima atidėti paskolos grąžinimo pradžią ir laukti sėkmingesnių laikų.

60
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *