Stogų dangos

Stogų dangos

Stogų dangos

Kiekvieno tikslo pasiekimui yra pasitelkiamos ne tik medžiagos, tačiau ir sunkus darbas, patirtis bei geri pasiūlymai. Tačiau pagrindas yra tinkamai parinkta medžiaga, mat net ir puikiausi specialistai, dirbdami su nekokybiška stogo danga, negalės jums sukurti ilgamečio ir nepriekaištingo rezultato. Galima drąsiai teigti, jog stogas – tai bene viena iš svarbiausių pastato komponenčių, apsauganti visą likusį namą nuo drėgmės, sukeliančios daugybę papildomų nuostolių. 

Nekokybiškos stogų dangos kenkia sveikatai

Akivaizdu, kad stogų dangos turi pasižymėti itin geromis izoliacinėmis savybėmis, atspariomis įvairiausiems gamtos veiksniams, pvz.: besikeičiančios oro sąlygos, kritulių gausa, nepastovi temperatūra. Bet kokia nenumatyta stogo dangos deformacija gali į namo vidų leisti skverbtis pašaliniams veiksniams, pvz.: vandeniui. Tokia nepageidautina drėgmė deformuoja ne tik pačią namo konstrukciją, bet ir apdailą, todėl nekokybiškos stogų dangos neapsaugos nuo kiauro stogo „efekto“ arba pelėsių. Abu šie rezultatai neturi nieko bendro su nauda žmogui ir jo sveikatai, todėl yra būtina vengti tokių pasekmių. Be to, patikima stogo danga padeda ilgiau išlaikyti šilumą namuose, todėl ji neleis jums sušalti nei vėsų vasaros vakarą, nei žvarbų žiemos rytą!

Taupyti stogo sąskaita? Neverta!

Tikriausiai pats sunkiausias klausimas: kokios stogų dangos yra geriausios jūsų namams? Ieškant tinkamiausio varianto dažniausiai yra atsižvelgiama į kainą, o tik po to į savybes, kokybę ir t. t. Tačiau ar bet kokia kokybė patenkins jūsų poreikius? Ar po 5 metų jūs ir vėl norėsite patirti tas pačias remonto kančias? Taupantiems stogo sąskaita tenka išleisti kelis kartus daugiau pinigėlių vien dėl to, kad prastos kokybės stogų dangos nėra pajėgios palaikyti reikiamų gyvenimo sąlygų. Nejaugi vos uždengus stogą už tam tikrą sumą reiktų dar kartą sumokėti tokią pačią? Tai visiškai neekonomiška ir netaupu, todėl yra rekomenduojama rinktis kokybę, nežadančią jokių nusivylimų, ir šitaip taupyti ne tik savo pinigėlius, bet ir brangų laiką, galėjusį „pasiaukoti“ dar vienam papildomam remontui.

Kokios stogų dangos yra geriausios

Vienareikšmiškai į šį klausimą atsakyti negalima, kadangi kiekvieno pastato stogui tam tikra danga yra tinkamiausia, o kito stogo atžvilgiu ji gali būti pati prasčiausia. Viskas priklauso nuo stogo konstrukcijos – būtent jai specialistai parenka patį tinkamiausią variantą, jums tik belieka arba pritarti, arba ieškoti kitų alternatyvų, tačiau neklaidinkite savęs manydami, kad kitokia danga jums kainuos mažesnę sumą. Atsižvelgus į būtent jūsų stogo konstrukciją gali paaiškėti, kad jums reikia dar daug kitų papildomų medžiagų ir detalių, be kurių norimos dangos nebus įmanoma pritvirtinti ir tinkamai paruošti. Kadangi skirtingiems namams ta pati danga gali kainuoti dvigubai brangiau, prieš pradedami remonto ar statybų darbus nuodugniai išnagrinėkite specialistų pasiūlymus. Statantiems naujus savo namučius verta paminėti, kad jeigu jau tiek daug pinigėlių išleidote naujo namo statyboms, nekovokite su kokybe ir užsitikrinkite sau tvirtą stogą virš galvos išleisdami šiek tiek daugiau nei planavote, kadangi stogo dangos kokybė bus verta kiekvieno jūsų sumokėto pinigėlio!

55
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *