Talka per vieną dieną: nuo džiunglių iki sodo

Senelių sodas buvo jau seniai apleistas, tad naujiems savininkams nusipirkus šią sodybą, atėjo laikas iš džiunglių padaryti tikrą tvarką. Visi buvo sukviesti ateiti nuo ryto ir atsinešti kas ką turi: elektrinės žoliapjovės, sodo žirklės, trimeriai, kauptukai, pjūklai ir visa sodo technika… Viskas reikalinga, norint iš laukinių džiunglių padaryti padorų, gražiai atrodantį ir puikiai funkcionuojantį sodą.

Tvarka su žole

Gražus sodasSu gera vejapjove https://parkutechnika.lt/benzinines-vejapjoves pereiti per močiutės džiungles iš karto buvo neįmanoma. Tai buvo jau antrinis pjovimas tų vietų, kurios prieš tai buvo nuskustos su trimeriu. Visgi džiunglės buvo užsiveisusios rimtos. Čia ir didžiausi krūmai, ir usnys, ir garšvos, ir dilgėlės, ir kažkokie nesuprantami stiebai. Visko ten buvo. Su žole teko tvarkytis tarsi su kokiais krūmais, tiek daug ten buvo darbo. Penki žmonės 10 arų žolės tvarkė, kol sutvarkė. Galiausiai viskas buvo surinkta į krūvą, ta krūva padėta gale daržo ir sudeginta.

Medžių pjovimas

Medžiai buvo išsikeroję tarsi baobabai Mažojo princo planetoje. Teko juos pjauti lyg kertant mišką. Pasitarnavo gera sodo technika: geri pjūklai, iš kurių vienas netgi išleido savo paskutinį kvėptelėjimą ten būdamas. Taigi, medžių pjovimas buvo tikrai rimtas darbas ir ten turėjo ką veikti visi. Buvo tiek šakų nupjauta, kad atrodė, jog kuro trobai kūrenti užteks dar labai ilgai. Tačiau nė vienas tikras medis nukirstas nebuvo – tik šakos aptvarkytos.

Krūmų tvarkymas

Teko darbuotis ir su krūmapjovėmis. Iš buvusių krūmų beliko tik du procentai. Tik tikros šonuose sklypo einančios dailios gyvatvorės. O štai tie krūmokšniai, kurie jau buvo išsėti po visą sklypą, tiems taip ir nelemta buvo išaugti krūmais. Būtent tokiu būdu ir užželia didžiausi krūmynai tokiose žemėse, kokiose jau krūmų turėtų nebelikti. Taigi, vieni su rankomis laužė stagarus, kiti su pjūkliukais pjovė storesnius žabus. Dar viena krūva šakelių iškilo sodo gale ir bus vėliau sunaudota kaip prakuros krosniai užkurti.

Daržas

Kadangi sodo kosmetinis tvarkymas jau buvo atliktas, teko rūpintis daržu. Vienoje vietoje nuspręsta padaryti nedidelį vieno aro darželį ir tą padaryta sėkmingai. Taigi, vienoje vietoje sukastas darželis ir paruoštas sodinimui. Belieka tikėtis, kad ten žemė bus pakankamai derlinga ir kokie nors turkliai ar kiti graužikai visko nesunaikins. Mat tokiose žemėse, kur daržovės auga, ne visur yra. Kai kur tik piktžolės užsiveisia.

520
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *