Vėlinės kviečia susimąstyti

Kai kapuose nušvinta paminklai, kai daugybė žmonių atvyksta į kapines, kai prie kapų stovėjimo aikštelės netyla trinkčiojančių automobilių durelių, kai į prekybos centrus atvežama krūvos žvakių ir dirbtinių gėlių – ateina rudens šventės. Šventėmis paprastai vadiname malonius ir džiugius dalykus, taigi, Vėlines gal labiau reikėtų vadinti ne šventėmis, o kažkokiais paminėjimais. Iš tiesų, net jeigu neturite daug mirusių artimųjų, ateina laikas, kada Vėlinės vis tiek pakviečia susimąstyti…

Gyvenimo laikinumas

Kapaviečių įrengimasJeigu jau per Vėlines užklydote į kapus, tai susimąstote ne tik apie tai, kiek metų tam paminklui, bet ir – kiek metų kaip jūs jau esate ant šios Žemės, ir kiek dar tų metų praeis. Vienus žmones tokios šventės veikia itin stipriai, kiti jas priima ramiai. Tai tampa tam tikru atsvaros tašku, nes prisimeni, kiek jau žmonių išėjo Anapilin, o gal tiesiog į niekur, į amžinybę. Prisimeni ir patį šiurpiausią dalyką, tikrai tokį, už kurį baisesnių jau nėra, tokį, prieš kurį visiškai viskas nublanksta – mirtį, savo mirtį. Pasaulis pažengė neapsakomais toliais į priekį, daugybę dalykų suprato, išsiaiškino, sužinojo, o paties svarbiausio – ne. Kas mūsų laukia po mirties, ar kas nors išvis laukia, ar tai, ką vadiname „mumis“, vadiname teisingai. Kiek labai mes esame pasaulio centrai, o kiek tik nereikšmingos detalės? Klausimų, vaikštant Vėlinių naktį po kapines, gali kilti labai daug. O atsakymų rasti nepavyks. Vos tik žmonės ėmė mąstyti, pradėjo aiškintis šią dilemą, tačiau atsakymų kol kas į ją dar nėra, ir negali žinoti, kas iš tiesų laukia. Aišku, jei tokie pamąstymai svetimi, tai Vėlines galima tiesiog praleisti, ir eiti iškart prie amerikietiškojo Helovino, kai su moliūgu ant galvos ir raganos suknele gali eiti linksmintis į barus.

Estetiškas reginys

Iš kitos pusės – Vėlinės visada yra labai estetiškas reginys. Nors daug kam ir nejauku kelti koją ten, kur palaidota labai daug mirusiųjų, tačiau tenka pasidžiaugti itin gražiai atrodančiomis kapinėmis. Žmonės kartais į populiarias kapines ateina tiesiog pasižiūrėti, kaip viskas šviečia ir gražu. Juk žvakių nutvieksti paminklai, ant akmeninių veidų šokčiojančios liepsnelės atrodo tikrai įspūdingai. Ne kiekvienas žmogus sau leidžia mėgautis tokiais vaizdais – daug kam tai visgi kelia šiokią tokią baimę. Bet juk ir filmai, ir paveikslai, ir muzika kartais būna baisi, o kartu graži. Taip ir kapų paminklai, kryžiai, žvakių šviesa ir tylus susimąstymas.

412
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *