Vet klinikos: pagrindinė ir papildoma veikla

Trumpai apie veterinarijos klinikas

Vet klinikosSkaičiuojama, kad šiandien bene kas antras Lietuvos gyventojas augina kokį nors naminį gyvūnėlį. Taigi jiems nuolat prireikia kokios nors pagalbos, pradedant skiepais, baigiant sudėtingomis operacijomis, tokiomis kaip steriliziacija ar išvaržos šalinimas. Nors Lietuvoje yra ganėtinai daug veterinarijos klinikų, anaiptol ne visos vet klinikos yra pelniusios gerą vardą ir gyvūnus auginančių žmonių pasitikėjimą. Kad žmogus su savo augintiniu nuolat sugrįžtų į tam tikrą veterinarijos kliniką, su juo turi būti maloniai bendraujama, iš visų jėgų stengiamasi padėti bet kokioje situacijoje. Kaip ir žmonių gydytojai, taip ir veterinarai arba turi pašaukimą savo profesijai, arba jo neturi. Tai matoma jų darbe, bendravime, taikomuose gydymo metoduose ir panašiai.

Tinkama gyvūnų priežiūra

Kad gyvūnas būtų sveikas, jam reikia specialios priežiūros. Jei namuose laikote šunį, nepakanka jo kartą ar du išvesti pasivaikščioti ir duoti jam ėsti. Šuniuką reikia maitinti visaverčiu pašaru, nupirkti jam žaisliukų, kitų lavinamųjų priemonių, nuolat šukuoti kailį. Žmonės skundžiasi, kad šunys neklauso, yra agresyvūs, pikti. Dėl to kalti tik patys šeimininkai, pirma, šunį nusipirkę iš netinkamų veislynų o, antra, nedresuodami gyvūno. Šuo turi žinoti savo vietą ir jausti, kas namuose yra šeimininkas. Apie šunų dresavimą prirašyta be galo daug knygų ir straipsnių, informacijos galima rasti ir internete, tad šunelių nebūtina vesti į dresavimo mokyklas. Vet klinikos kartais užsiima šalutine veikla, tai yra dresuoja gyvūnus, padeda paruošti gyvūnus parodoms ir kt. Apie tai pakalbėsime kitame skyrelyje.

Veterinarijos klinikų papildoma veikla – prekyba

Pratęsiant kalbą apie veterinarijos klinikas reikėtų prisiminti, kad jos ne tik gydo gyvūnėlius. Daugelis turi ir nedideles mini parduotuves arba elektronines parduotuvėles, kuriose galima įsigyti įvairių preparatų gyvūnų priežiūrai, pavyzdžiui, antkaklių ar purškalų nuo blusų. Lauke gyvenančius šunis ir katinus ši problema užklumpa labai dažnai, ir jei šeimininkas to laiku nepastebi, gali laukti liūdos  pasekmės: gyvūno kailis gali imti slinkti, gali atsirasti žaizdų ir gyvūną net gali tekti užmigdyti. Taigi į gyvūno pagalbos šauksmą reikia reaguoti laiku. Vet klinikos pardavinėja ir specialius šampūnus šunims, katėms maudyti. Reikėtų žinoti, kad gyvūnų oda yra jautresnė nei žmogaus, tad jokiu būdu augintinių negalima prausti naudojant įprastus muilus ir šampūnus. Veterinarai įspėja, kad gyvūnų maistas turi būti visavertis ir subalansuotas, tad augintinio negalima šerti bet kuo. Jam geriausiai tiks taip pat specialioje parduotuvėje įsigytas maistas.

94
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *