Apie raktų simboliką ir reklamą

Tokios įmonės kaip raktuimperija turbūt niekada neprapuls – juk raktai reikalingi visiems ir visada. Kiekvienas turime po ryšulį raktų ir stengiamės jo nepamesti, todėl prie jo prisikabiname dar ir raktų pakabuką. Dabar jau turime ir elektroninius raktus – magnetines korteles. Tačiau jomis dažniau naudojamės būdami visokiose įmonėse. Raktai su magnetu arba įvedamu kodu naudojami norint atidaryti laiptinės duris. O paprasti metaliniai raktai ir rakteliai atrakina namų, butų, pašto dėžučių, automobilių spynas. O kokie raktai būdavo seniau? Jie net ir mitologijoje labai svarbūs.

Raktas pasakose, mitologijoje

RaktaiPasakose ir mitologijoje pagrindinis veikėjas labai dažnai turi kažkokią misiją, kurios tikslas būna susijęs su raktu. Jis arba turi surasti raktą, kad atrakintų kažką, arba turi nešti raktą, pristatyti ten, kur jis turi būti, taigi, kelionės metu jį saugoti. Raktas dažnai tampa svarbiausiu daiktu pasakose. Dar jis gali būti užburtas, užkerėtas. Jis svarbus ir išlaisvinant kalinius, įkaitus ir visokias dvasias. Sakoma – ir atsivėrė Pandoros skrynia. Nes mitologijoje ta skrynia buvo užrakinta, ten buvo sukrautos visos pasaulio blogybės. Tačiau kažkas, kas gavo raktą, ėmė ir atrakino spyną, ir atvėrė skrynią, ir prasidėjo visokios blogybės. Pasakoje apie Alibaba ir 40 plėšikų raktas yra slaptažodis arba raktažodis. Tad tai irgi yra savotiškas raktas. Jis yra kadaise gimęs pasakoje, o dabar mes turime jo realų analogą – savo slaptažodžius, kuriuos naudojami prisijungdami kažkur internete. Ten raktas yra „Sezamai atsiverk“. Buratinasirgi turi stebuklingą raktelį ir turi jį pristatyti, kur būtina. Tad spynos bei raktai siejasi su paslaptimis, jų atskleidimu ir magija.

Raktas reklamoje

Kaip reklama paprastai išnaudoja raktus? Pirmiausia galima atkreipti dėmesį į prastas reklamas. Pakaks pasivaikščioti ties kokiu turgumi ar auto servisų rajonu. Tikrai pamatysite bent vieną personifikuotą raktą, kuris atrodys kaip animacinis personažas. Jis turės rankas, kojų neturės, o taip pat šypsosi, turės akis, o rankas bus išskleidęs. Dėl visiškai nežinomų priežasčių kažkodėl raktų gamyklos yra pristatomos būtent su tokiu kvailu logotipu. Kai iš tiesų labiau vertėtų išnaudoti jų mitologinį atspalvį.

478
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *