Gyvūnų gydymas – pirmosios pagalbos ABC

Sužeistas gyvūnas, nesvarbu, ar tai būtų mūsų augintinis, ar gatvėje rastas pamestinukas, prašo mūsų pagalbos ir dėmesio. Gyvūnų gydymas turėtų būti patikėtas profesionalams – veterinarijos gydytojams. Iš tiesų, tik ilgametę patirtį turintys specialistai gali suteikti visapusišką pagalbą, kurio gyvūnui gali reikėti. Turėdami modernią tyrimų ir gydymo įrangą, veterinarai gali užtikrinti tinkamą gydymą, išspręsti daugelį sveikatos sutrikimų ar net užkirsti kelią augintinio mirčiai. Vis dėlto, tam tikros pirmosios pagalbos taisyklės taip pat turėtų nepabėgti iš jūsų žinių akiračio, kadangi kartais nėra galimybės laukti.

Kaip suteikti pirmąją pagalbą?

GyvūnaiJei gyvūnas prarijo svetimkūnį. Jei matote, kad gyvūnas prarijo svetimkūnį, pasižiūrėkite, ar gyvūnas nespringsta ir nedūsta. Jei viskas tvarkoje, svetimkūnis pasišalins iš organizmo natūraliai, tačiau, jei jis įstringa gerklėje ar stemplėje, gyvūnas pradeda blaškytis, kosėti, jam gali pradėti tekėti seilės ar putos. Jei tai jūsų augintinis, pražiokite augintinio nasrus ir pasistenkite pašalinti svetimkūnį rankomis. Jei nepavyksta, bandykite taikyti Heimlicho manevrą. Jei šuo nėra didelis, rankomis apkabinkite jo krūtinės ląstą ir vieną kartą stipriai spustelėkite. Jei šuo didelis ir negalite jo pakelti, taip pat tuo atveju, jei šuo be sąmonės, paguldykite jį ant šono, abi rankas uždėkite po apatiniais šonkauliais ir stipriai kelis kartus spustelėkite. Visais atvejais, jei matote, kad nesusitvarkysite, vežkite gyvūną pas veterinarą. Beje, springimo požymiai yra panašūs į pasiutligės požymius, todėl, jei gyvūno nepažįstate arba nematėte, kaip jis suvalgė svetimkūnį, nerizikuokite ir iškart vežkite jį pas specialistą.

Jei gyvūnas įsipjovė ar kitaip susižeidė. Jei gyvūnas susižeidė, t. y. jei šuo ar katė nuolatos laižo tą pačią vietą arba matote kraują, pirmoji pagalba, kurią galite suteikti – nedidelį sužeidimą patepkite vandenilio peroksidu, tačiau tuo atveju, jei žaizda yra gilesnė negu centimetras, gyvūną parodykite veterinarui.

Jei gyvūnas nukrenta ir pažeidžia vidinius organus. Jei gyvūnas nukrito iš didelio aukščio, pvz., katė iškrito pro langą, guli ir nesikelia, gali būti, kad yra pažeisti vidaus organai. Tokioje situacijoje elkitės itin atsargiai ir nekeisdami gyvūno kūno padėties, perkelkite jį ant lygaus paviršiaus, pvz., lentos, ir tuojau pat vežkite į veterinarijos kliniką.

Jei įkanda vabzdys. Itin dažna problema šiltuoju metų laiku – vabzdžių įkandimai. Jei gyvūnas alergiškas, jam reikės veterinarų pagalbos. Tokioje situacijoje matysite, kad gyvūnas nusilpsta, jis gali pradėti vemti. Jei gyvūnas nėra alergiškas, į įkandimą jis vis tiek gali reaguoti labai emocingai, pvz., cypti, voliotis ant žemės. Paprastai įkandimo vieta iškart patinsta. Pirmoji pagalba – jei matote geluonį, pašalinkite jį ir pažeistą vietą praplaukite sodos tirpalu (10 gramų sodos sumaišykite su 0,6 litro vandens) ir uždėkite šaltą kompresą.

527
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *