Kada naudoti pastolius statybos darbams?

Statybininkai, dirbdami aukštyje arba ant nuolydžio, naudoja pastolius, dar vadinamus darbo platforma. Tai tam tikra laikina konstrukcija, leidžianti darbuotojams saugiai ir efektyviai judėti statybvietėje. Statybvietės gali būti pavojingos vietos, ypač jei dirbama aukštyje arba ant nuolydžio. Tačiau taikant tinkamas saugos priemones tai neturi būti pavojinga. Pastoliai naudojami statybų projektuose, kai nepakanka vietos virš galvos ar grindų, kad būtų galima atlikti priežiūros darbus arba statyti naujas konstrukcijas. Darbas aukštyje yra viena iš pavojingiausių veiklų statybose, todėl jį turėtų atlikti tik tinkamai apmokyti asmenys, aprūpinti tinkama įranga ir asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Pastoliai kaina už gerą kainą.

Pastolių tipai

Pastoliai kainaYra keletas pastolių sistemų tipų, tačiau dažniausiai naudojamos šios sistemos: vamzdžių ir estakadų sistema bei grotelinių sienų sistema. Vamzdžių ir estakadų sistema paprastai naudojama platesniems ar gilesniems pastoliams, kai netinka grotelių sienelių sistema. Tinklelių sienelių sistema yra dažniausiai gyvenamųjų namų ir mažesnių komercinių projektų pastolių sistema. Kitos pastolių rūšys – modulinė arba pakreipiamoji sistema ir pakabinamųjų pastolių sistema. Modulinė arba pakreipiamoji sistema – tai modulinė konstrukcijos rūšis, kuri statoma vietoje ir naudojama didesniems komerciniams projektams. Kabamųjų pastolių sistema – tai pastolių tipas, neturintis po jais esančios atraminės konstrukcijos, todėl jie kabinami ant esamų konstrukcijų, pavyzdžiui, sijų ir sijų.

Kodėl reikia naudoti pastolius?

  • Padidina saugą statybvietėje – pastoliai yra veiksmingiausias būdas apsaugoti žmones statybvietėje. Statant pastatą jie neleidžia jiems nukristi nuo pastato šono. Kai jie išmontuojami, padeda apsaugoti darbuotojus nuo kritimo nuo stogo ar laiptų.
  • Apsaugo nuosavybę – pastoliai taip pat apsaugo kaimyninę nuosavybę nuo žalos. Tai sumažina apkrovą pastato konstrukcijai, kad ji neviršytų savo keliamosios galios.
  • Pastoliai leidžia efektyviau planuoti darbą. Aliuminiai bokšteliai rinkoje siūlomi įvairiomis kainomis.
  • Darbuotojai gali efektyviau planuoti savo darbo grafiką. Dirbant aukštyje svarbu kuo geriau išnaudoti turimą laiką.

Kada nenaudoti pastolių?

  • Kai atliekate griovimo darbus – griovimo darbai gali būti pavojingi net tada, kai nesate aukštyje. Svarbu nuimti visus pastolius, kurie yra aplink griaunamą pastatą, kad jie neužgriūtų ant darbuotojų.
  • Kai nepakanka vietos pastoliams sumontuoti
  • Jei statybvietėje nepakanka vietos pastoliams sumontuoti, turėtumėte apsvarstyti galimybę juos perkelti į kitą vietą, o ne bandyti sumontuoti per arti kaimyninių pastatų arba per arti pastato krašto.
  • Kai yra prastos žemės sąlygos
  • Jei aplink statybvietę gruntas yra minkštas arba linkęs užliejamas, prieš montuojant pastolius geriausia palaukti, kol sąlygos pagerės. Taip yra todėl, kad pastolių stulpai yra įkalti į žemę, todėl juos lengviau ištraukti iš žemės.
740
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *