Skardos gaminiai stogams

Nors pagalvoję apie skardinį stogą pirmiausiai įsivaizduojame tiesiog skardos lakštus, kuriais dengiamas stogas, tačiau iš tiesų yra įvairūs skardos gaminiai estogai, ne tik skardos lakštai. Stogdengiai ant stogų montuoja įvairias sistemas, priedus ir apdailas. Kas yra gaminama iš skardų ir keliauja ant stogo?

Kaminai

SkardinameNereikia galvoti klaidingai, jog ant stogo esantis didelis kaminas yra visas iš skardos, kad nuo pat krosnies jis toks ir eina. Kaminas paprastai yra sumūrytas iš plytų, tačiau ant paties stogo retai kada pamatysite aprūkusį plytų kaminą. Dažniausiai ten jau būna ant viršaus uždėtas metalinis – skardinis kaminas. Jeigu dedama ant seno kamino. Darant naujus stogus ir namus, kaminas būna pagamintas iš labai storo metalinio vamzdžio, per kurio ir rūksta dūmai, tai sumažina ir gaisro tikimybę. Tačiau pats funkcionalus kaminas neatrodytų gražiai, todėl ant jo ir dedama minėtoji metalinė skarda, kuri ten atsiranda kaip papuošimas. Ant kamino papildomai dar dedamas pakeltas stogelis. Jis tarsi skėtis saugo kamino angą nuo lietaus, paukščių ar kokių nešvarumų. O dūmai vis tiek gali lengvai rūkti.

Kraigas

Kraigu vadinamas pats stogo viršus. Tai tarsi pati kepurė arba viršūnė. Kraigas būna pailgas, jis dedamas po to, kai jau visa kita padaryta. Jeigu nebūtų kraigo, stogas atrodytų tarsi neužbaigtas, matytųsi visos sandūros. Be to, netgi būtų nesandaru ir lengvai per sudūrimą patektų šaltis, drėgmė. Kraigas gali būti lankstomas atskirai kaip gaminys, taip pat gali būti perkamas tiesiog jau išlankstytas.

Lietvamzdžiai ir latakai

Būtini skardiniai atributai, dengiant naują skardinį (arba šiferinį, čerpinį ar kitokį stogą) – skardiniai lietaus latakai, lietvamzdžiai. Lietaus vandens nuvedimo sistema yra būtina, jeigu ji netvarkinga, tai gali pakenkti ir pačiam stogui.

Palangės

Nors palangės nėra niekaip susiję su stogu, tačiau kartais skardininkai – stogdengiai pagamina ir palanges. Tai būdinga tais atvejais, kada stogas yra gaminamas iš tam tikros spalvos skardos. Tokiais atvejais ir palangė gali būti iš tokios pačios spalvos, ir namas atrodo estetiška.

474
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *